Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Kto do władzy w Babicach

16.11.2018 14:45 | 4 komentarze | 5 917 odsłon | Michał Koryczan

W środę czeka nas pierwsza sesja Rady Gminy Babice nowej kadencji. Czy w samorządzie zanosi się na jakieś zmiany?

4
Kto do władzy w Babicach
Radosław Warzecha, Tadeusz Biel i Krzysztof Sadowski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W tym tygodniu odbyła się pożegnalna sesja rady gminy mijającej kadencji. Dla dziewięciu spośród piętnastu radnych było to pożegnanie czysto symboliczne. Powiodło im się w ostatnich wyborach samorządowych i zdobyli mandaty na najbliższe pięć lat.

W środę, 21 listopada złożą ślubowanie, podobnie jak sześciu nowych radnych oraz wójt, dla którego będzie to trzecia kadencja. W tym dniu poznamy też nazwiska przewodniczącego i wiceprzewodniczących rady.

- Nie widzę powodów, aby skład prezydium miał się zmienić, ale niczego do końca przewidzieć nie można - mówi Radosław Warzecha, wójt Babic.

Przypomnijmy, że w mijającej kadencji przewodniczącym był Tadeusz Biel z Rozkochowa, a jego zastępcami Krzysztof Sadowski z Babic i Iwona Tarabuła z Zagórza.

W środę powinniśmy poznać także składy poszczególnych komisji. Radny może być członkiem maksymalnie dwóch z nich.
Na razie nie ma tematu nowego zastępcy wójta. Z kilku źródeł wiadomo, że pełniący tę funkcję Andrzej Uryga chce zostać starostą chrzanowskim.

- Nie ma co spekulować, jeśli coś nie jest faktem. Na pewno odejście Andrzeja Urygi byłoby dla nas duża stratą - mówi Radosław Warzecha.

W kuluarach mówi się, że gdyby spełnił się taki scenariusz, zastępcą wójta miałby zostać Wiesław Domin, były wójt oraz przewodniczący Rady Gminy Babice.