Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

O nagrodzie dla dyrektora szpitala za zamkniętymi drzwiami

15.11.2018 16:45 | 19 komentarzy | 6 554 odsłon | Marek Oratowski

Dziennikarze nie zostali wpuszczeni na czwartkowe posiedzenie rady społecznej szpitala. Jedynym punktem obrad była roczna nagroda dla dyrektora tej placówki Waldemara Stylo. Dlaczego posiedzenie zostało utajnione i jaka zapadła decyzja?

19
O nagrodzie dla dyrektora szpitala za zamkniętymi drzwiami
Sala narad w starostwie, w której odbywało się czwartkowe posiedzenie, została zamknięta dla dziennikarzy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przewodniczący rady społecznej szpitala Janusz Szczęśniak wytłumaczył, że jej członkowie nie życzą sobie obecności mediów. Dlatego dziennikarze oraz radny powiatowy Bartłomiej Gębala nie mogli przysłuchać się dyskusji. To niebezpieczny precedens.

- Dla mnie takie utajnianie obrad jest niezrozumiałe - powiedział nam Bartłomiej Gębala.

Jak się dowiedzieliśmy, w projekcie uchwały znalazł się zapis, że nagroda roczna za 2017 r. miała zostać przyznana Waldemarowi Stylo za "efektywne zarządzanie szpitalem". Posiedzenie zostało zwołane w trybie nadzwyczajnym, z dnia na dzień, więc nie wszyscy zawiadomieni mogli się pojawić w starostwie.

- Członkowie rady społecznej zdecydowali, że nie wystąpią do zarządu powiatu o przyznanie nagrody dla dyrektora szpitala. W tej sprawie nie było głosowania, bo osiągnięty został consensus - powiedział po zakończeniu dość krótkiego posiedzenia starosta i przewodniczący rady społecznej Janusz Szczęśniak.

Temat tym samym upadł, gdyż jedynie rada społeczna ma uprawnienia do wnioskowania o nagrodę dla dyrektora. Bez tego sami członkowie zarządu powiatu, będący na finiszu kadencji, nie mogą podjąć takiej decyzji. Nikt nie chciał mówić, o jaką kwotę chodzi. Praktyka innych samorządów pokazuje, że dyrektorzy szpitali dostają zwykle nagrodę w wysokości 2-3 miesięcznych pensji.

W skład Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Chrzanowie wchodzą: Janusz Szczęśniak (przewodniczący), Barbara Paszcza, Ryszard Bytomski, Edward Chamik, Marcin Karcz, Edward Kopeć, Rafał Kosowski, Teresa Litwińska, Roman Madejski, Henryk Kędziora, Małgorzata Ślizowska, Andrzej Uryga i Alicja Woźniak.