Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Przebudowa wiaduktów kolejowych w Chrzanowie już w marcu?

15.11.2018 13:57 | 10 komentarzy | 8 181 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Taką informację przekazał dziennikarzom burmistrz Ryszard Kosowski. Gmina czeka na projekt tymczasowej organizacji ruchu.

10
 Przebudowa wiaduktów kolejowych w Chrzanowie już w marcu?
Przebudowany zostanie m.in. wiadukt nad ul. Sienną w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Przebudowanych zostanie osiem wiaduktów. Nie wiemy jeszcze, od którego zacznie kolej. Na pewno prace trzeba będzie podzielić na etapy, bo kierowcy muszą się jakoś poruszać po mieście w czasie trwania remontu - mówi burmistrz Ryszard Kosowski.

Gmina czeka na projekt tymczasowej organizacji ruchu, którą do zaopiniowania ma przedłożyć wykonawca. Dopiero, gdy zostanie zatwierdzony, mieszkańców będzie można poinformować o konkretnych utrudnieniach. Trudno też dziś przewidzieć, jak długo potrwają prace, choć burmistrz jest optymistą i zakłada, że nie dłużej niż dwa lata.

Modernizacja chrzanowskich wiaduktów to część większej inwestycji realizowanej przez PKP PLK na odcinku linii kolejowej Trzebinia-Oświęcim.

- Mieli zacząć w czerwcu 2019 roku, ale ostatnio rozmawiałem z podwykonawcą i jest szansa, że przebudowa wiaduktów w Chrzanowie rozpocznie się już w marcu - przyznaje Ryszard Kosowski.