Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanów chce całkowitego zakazu odbioru trawy

09.11.2018 12:37 | 20 komentarzy | 8 351 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

We wtorek 13 listopada Związek Międzygminny Gospodarka Komunalna zdecyduje, czy wyeliminować z systemu odpady zielone. To oznaczałoby, że mieszkańcy gmin: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia będą musieli je zagospodarować na własną rękę.

20
Chrzanów chce całkowitego zakazu odbioru trawy
Czy zgromadzenie zgodzi się na zakaz? Ubiegłoroczna propozycja wprowadzenia obowiązku odbierania odpadów zielonych w specjalnych pojemnikach nie przeszła.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Całkowitego zakazu odbioru odpadów zielonych od mieszkańców domaga się gmina Chrzanów. To właśnie trawa gnijąca w workach ma być powodem fetoru roznoszącego się ze ZGOK w Balinie. Uciążliwości odczuwają już nie tylko mieszkańcy tego chrzanowskiego sołectwa oraz osiedla Kąty, ale nawet ludzie w centrum miasta.

- Na wniosek gminy Chrzanów zamierzamy zmienić regulamin i wprowadzić całkowity zakaz odbioru odpadów zielonych. Wcześniej uzyskaliśmy w tej kwestii pozytywną opinię Sanepidu. Jeżeli zgromadzenie związku podejmie uchwałę, mieszkańcy gmin: Chrzanów, Libiąż i Trzebinia będą musieli zagospodarować tego typu odpady na własną rękę - mówi Przemysław Deda, przewodniczący zarządu Związku Międzygminnego Gospodarka Komunalna w Chrzanowie.

Decyzja zapadnie w najbliższy wtorek. Jeżeli członkowie zgromadzenia przegłosują uchwałę, mieszkańcom zostaną przydomowe kompostowniki albo wywożenie odpadów zielonych do PSZOK.