Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Robert Maciaszek: to jest rekordowy wynik!

05.11.2018 12:07 | 8 komentarzy | 15 033 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów na burmistrza Chrzanowa. Wygrał kandydat Koalicji Obywatelskiej.

8
Robert Maciaszek: to jest rekordowy wynik!
(Od prawej) Uśmiechnięty Robert Maciaszek - nowo wybrany burmistrz Chrzanowa. Na zdjęciu z Rafałem Trzaskowskim, nowym prezydentem Warszawy.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Robert Maciaszek ma powody do zadowolenia. Nie tylko dlatego, że wygrał i to on będzie kierował gminą przez najbliższych pięć lat. Uzyskany przez niego wynik jest imponujący. Kandydat Koalicji Obywatelskiej zdobył 10603 głosy.

Na Krzysztofa Kasperka z PiS zagłosowało 4796 mieszkańców.

Maciaszek miał przewagę praktycznie w każdym z 31 obwodów. Kasperek wysunął się na prowadzenie tylko w dwóch z nich. Były to obwody zamknięte w Powiatowym Domu Pomocy Społecznej w Płazie oraz w Zakładzie Opiekuńczo-Leczniczym w Chrzanowie.
Frekwencja w drugiej turze wyborów na burmistrza Chrzanowa wyniosła 41,55 proc.

„10603 głosy to rekordowy wynik w wyborach na burmistrza i olbrzymie zobowiązanie dla mnie. Zrobię wszystko, żeby Was nie zawieść!" - napisał na swoim fanpage Robert Maciaszek.

Specjalne podziękowania skierował do żony Patrycji, całej drużyny Koalicji Obywatelskiej, a także mieszkańców za setki rozmów i spotkań w trakcie kampanii wyborczej. Podziękował także wszystkim kontrkandydatom Aleksandrze Czucz, Andrzejowi Filipczakowi i Krzysztofowi Kasperkowi za spokojną i merytoryczną kampanię. Zaprosił ich także do współpracy.