Nie masz konta? Zarejestruj się

Z Waszej strony

Kochasz dzieci, nie pal śmieci

12.10.2018 22:56 | 1 komentarz | 2 279 odsłony | Alicja Molenda

Przedszkole Samorządowe Nr 10 z Oddziałami Integracyjnymi w Chrzanowie otrzymało oczyszczacz powietrza przekazany przez Marszałka Województwa Małopolskiego Jacka Krupę za pośrednictwem Urzędu Miasta w Chrzanowie.

1
Kochasz dzieci, nie pal śmieci
Przedszkolaki z PS nr 10 w Chrzanowie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W ramach projektu LIFE pn. „Wdrażanie programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze" w przedszkolu odbył się Dzień Antysmogowy. W tym dniu dzieci miały na sobie coś w kolorze białym, symbolizującym czyste powietrze. Organizatorki - Bożena Windak i Magdalena Bzducha, zaprezentowały inscenizację pt. „Smok i smog", przeprowadziły pogadankę na temat szkodliwości smogu i zapoznały z działaniem oczyszczacza powietrza.

Było wiele zadań związanych ze smogiem w poszczególnych oddziałach, a także pokaz mody antysmogowej. Dzieci ze starszej grupy udały się z przygotowanymi transparentami na happening antysmogowy wokół przedszkola, podczas którego rozdawały przechodniom ulotki informacyjne na temat smogu, skutkach jego działania i sposobach przeciwdziałania.
Organizatorki