Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Do poczytania. Zobaczcie bohaterów naszych tekstów

06.10.2018 13:26 | 0 komentarzy | 2 547 odsłony | Alicja Molenda

Mamy dla Was ciekawą lekturę. Piszemy o ludziach stąd, którzy mają ciekawe pasje. Znacie ich?

0
Do poczytania. Zobaczcie bohaterów naszych tekstów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Podróż i pielgrzymka życia

W lutym wsiadł na rower w Ugandzie. W czerwcu zsiadł z niego w rodzinnym domu w Trzebini. Jakie kraje przejechał, co jadł gdzie spał, czego się bał, co go zadziwiło, ile kosztowała ta podróż. Z franciszkaninem, ojcem Markiem Warzechą (na zdjęciu  z prawej), który w 129 dni pokonał dystans 11.657 km z Afryki do Europy rozmawiała Alicja Molenda. Jest też mapka tej niezwykłej trasy i notatki z podróży zakonnika.


Nadszedł czas spełnienia

Młoda, wykształcona i zdeterminowana, by zmienić swoje miasto. Od ośmiu lat pracuje w samorządzie województwa śląskiego, ale z lokalną polityką nie była dotąd związana. Aleksandra Czucz - kandydatka Komitetu Wyborczego Stowarzyszenia "Kolej na Chrzanów" na burmistrza Chrzanowa. Kim jest i dlaczego zdecydowała się wystartować w wyborach samorządowych opowiada Elizie Jarguz-Banasik.


 

Pokonał białaczkę i wypłynął w rejs

W 2013 r. dowiedział się, że ma ostrą białaczkę szpikową. Nigdy się nie poddał. Wiesław Łukasik z Tenczynka wierzył, że pokona chorobę i spełni choć jedno ze swoich marzeń - wyruszy w rejs po Bałtyku. Z panem Wiesławem spotkała się Ewa Solak.


Mama w świecie rzeczywistym

Chce zorganizować Klub Aktywnej Mamy, dlatego złożyła wniosek do budżetu obywatelskiego województwa małopolskiego. Katarzyna Żak , mama - społecznica, opowiada Ewie Solak o potrzebach kobiet w Chrzanowie.


Kobieta z żelaza

Magdalena Repińska z Trzebini jest pracownikiem banku. Niedawno jako pierwsza kobieta z powiatu chrzanowskiego ukończyła triathlon w Malborku na dystansie ½ Ironman. Przepłynęła 1,9 km, przejechała 90 km na rowerze i przebiegła półmaratoński dystans 21,5 km. Ze spostsmenką rozmawia Marek Oratowski.


Stawy Kroczymiech - dobre miejsce na relaks

Można tam znaleźć ciszę i spokój. Są ryby, kaczki, jastrzębie. Zamiast na Groble, warto obrać kurs na stawy Kroczymiech. O walorach akwenów przekonali się już wędkarze, o czym pisze Marek Oratowski.

 


Papierowe wydanie "Przełomu" jest w sprzedaży do wtorku. A TUTAJ możecie znaleźć wydanie elektroniczne.

Miłego czytania.