Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

To najgorszy start sezonu w historii klubu!

05.10.2018 10:12 | 0 komentarzy | 3 514 odsłony | Michał Koryczan

Zero punktów po ośmiu meczach chrzanowskiej A-klasy. Nie tak początek rozgrywek wyobrażali sobie kibice, działacze i piłkarze Korony Lgota.

0
To najgorszy start sezonu w historii klubu!
Podczas jednego z meczów Korony Lgota
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Osiem porażek w ośmiu meczach, osiem strzelonych goli i 31 straconych. To bilans początku sezonu w wykonaniu piłkarzy A-klasowej Korony Lgota.

- To najgorszy start sezonu w historii klubu. Przeżyłem już wiele, więc podchodzę do tego jak podchodzę. Gorzej zawodnicy. Przyczyn tego wszystkiego jest kilka. Splot różnych wydarzeń, w tym kontuzje i wyjazdy urlopowe sprawił, że nie zapunktowaliśmy w meczach, w których spokojnie mogliśmy to zrobić - mówi Zbigniew Jastrzębski, prezes Korony.

Jak przypomina, przez zespołem teraz trzy trudne mecze. Lgota zmierzy się kolejno z: MKS Libiąż (na wyjeździe), Zagórzanką Zagórze (u siebie) i Startem Kamień (na wyjeździe).

W przypadku sobotniej porażki z libiążanami, Korona wyrówna niechlubne osiągnięcie klubowe z sezonu 2014/2015. Wówczas to pomiędzy 25 października 2014 r., a 3 maja 2015 r. drużyna z Lgoty poniosła dziewięć ligowych porażek z rzędu.

Fatalną serię przerwała dopiero 9 maja, pokonując na wyjeździe Tęczę Tenczynek. Nie uchroniło to jednak ekipy przed degradacją do B-klasy.