Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Stawiają na sprawdzonych ludzi i młodych z potencjałem

24.09.2018 22:20 | 6 komentarzy | 11 738 odsłon | Anna Jarguz

25 kandydatów w trzech okręgach wyborczych wystawi do Rady Miasta Trzebini Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska. Zobacz, kto znalazł się na liście.

6
Stawiają na sprawdzonych ludzi i młodych z potencjałem
Kandydaci Koalicji Obywatelskiej do Rady Miasta w Trzebini i Rady Powiatu Chrzanowskiego. FOT. WOJCIECH FESENKO
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kamili Kubańskiej, szefowej sztabu wyborczego Koalicji Obywatelskiej w Trzebini, zależało, by na listach znalazły się osoby młode, aktywne, które być może nie mają doświadczenia w pracy samorządowca, ale mają wiele do zaoferowania wyborcom.

- Takich osób, wbrew pozorom, nie brakuje. Niestety, młodzi często nie wierzą w swoje siły. Z góry zakładają, że w wyborach nie mają szansy na wygraną z osobami, które startowały wcześniej i zdobywały mandat zaufania. Trzeba było ich przekonać - mówi Kamila Kubańska.

Poza nowymi twarzami Koalicja Obywatelska stawia też na sprawdzonych samorządowców z doświadczeniem.

- Gdyby udało nam się zdobyć po dwa mandaty w każdym okręgu, byłby to ogromny sukces. Niezależnie od wyniku wyborów wiem, że wielu naszych kandydatów będzie działać dalej. Mają swoje plany, pomysły na cykliczne spotkania, panele i chcą je realizować - dodaje Kamila Kubańska.

Koalicja Obywatelska w tych wyborach nie wystawi kandydata na burmistrza Trzebini. Szefowa sztabu nie chce mówić, kogo poprze. Wiadomo, komu poparcia nie udzieli.

- Grzegorzowi Żuradzkiemu z listy PiS - podkreśla.

Kandydaci na radnych z listy KKW Platforma.Nowoczesna Koalicja Obywatelska:

Okręg nr 1
Jarczyk Teresa Barbara, Szybalski Piotr Andrzej, Śmiałek Janusz, Starczynowska Monika Edyta, Woch-Barańska Izabela Maria, Tekieli Janusz, Kaleta Anna Katarzyna, Łyszczyński Andrzej, Reszka Dominik Krystian, Markiewicz Kamil.

Okręg nr 2
Jarosińska Monika Krystyna, Mądrala Dorota Jadwiga, Manik Anna Dorota, Boryczko Grzegorz Stanisław, Klauziński Marian Stefan.

Okręg nr 3
Adamczyk Bożena, Muskała Roman, Zwolińska Bożena Jadwiga, Fijołek Tadeusz, Seręga Katarzyna Barbara, Tabak Arkadiusz Andrzej, Wentrys Ryszard Władysław, Michalec Agnieszka Aleksandra, Jurek Agnieszka Patrycja, Kwaśniewski Radosław Stanisław.

Kandydaci do Rady Powiatu Chrzanowskiego

Jędrysik Ewa Anna, Korczyński Włodzimierz, Siejka Kazimierz, Szczygieł Stanisława Janina, Rejdych Paweł, Niemiec-Kłaput Agnieszka, Adamczyk Robert Michał, Piątek Ewa, Szybalski Tadeusz Andrzej.