Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Mieszkańcy dowiedzieli się, jak powstaje ciepło (WIDEO)

22.09.2018 17:00 | 5 komentarzy | 2 579 odsłony | Marek Oratowski

Wiele osób skorzystało z okazji, by w sobotę odwiedzić chrzanowską ciepłownię spółki Veolia Południe. Podczas dnia otwartego każdy mógł zobaczyć, jak powstaje ciepło dostarczane do domów.

5
Mieszkańcy dowiedzieli się, jak powstaje ciepło (WIDEO)
Wszyscy zwiedzający obiekt musieli założyć kaski
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Pracownicy spółki oprowadzili wszystkich chętnych. Pokazali im. m.in. składowisko węgla, taśmociąg, skomputeryzowaną sterownię będącą mózgiem zakładu oraz jego serce, czyli pompownię. Wrażenie na odwiedzających zrobiły m.in. kotły. Obecnie pracuje tylko jeden z nich. który wystarcza do wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

Mistrz obiektu Maciej Kozub poinformował, że rocznie na wagę ciepłowni wjeżdża 860 samochodów z węglem. Opowiedział też o widocznym z daleka kominie, mającym 120 m wysokości. Największy komin w kraju jest trzy razy wyższy i znajduje się w pobliskim Jaworznie.

Zakład na trzech zmianach obsługuje 36 osób. Ciepłownię obejrzeli też rowerzyści, którzy przyjechali tam na metę rajdu rozpoczętego na Placu Tysiąclecia. Największy powód do radości mieli Monika Kwiatek i Nikodem Wichrowski, którzy wylosowali rowery.