Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Starosta doceniony przez innych samorządowców

20.09.2018 11:12 | 18 komentarzy | 3 032 odsłony | Marek Oratowski

Starosta chrzanowski Janusz Szczęśniak został wyróżniony tytułem "Samorządowca 20-lecia", przyznanym przez Związek Powiatów Polskich.

18
Starosta doceniony przez innych samorządowców
Janusz Szczęśniak odbiera statuetkę od Józefa Tomala
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

11 września na Zamku Królewskim w Warszawie odbyło się Zgromadzenie Jubileuszowe Związku Powiatów Polskich. Jednym z głównym punktów programu była uroczysta gala, podczas której wyróżnieni zostali starostowie i prezydenci 20-lecia. To znaczy samorządowcy pełniący funkcje od początku istnienia powiatów. Wyróżniono także tych, którzy w 1998 roku odbierali akty erekcyjne powiatów i obecnie pełnią funkcję starosty. W tym gronie znalazło sie 26 osób.

Starosta chrzanowski Janusz Szczęśniak dostał statuetkę na sesji rady powiatu.

- Jest mi miło, że w imieniu przewodniczącego zarządu Związku Powiatów Polskich Ludwika Węgrzyna na ręce starosty Janusza Szczęśniaka mogę przekazać to wyróżnienie za szczególny wkład w rozwój lokalny oraz działalność na arenie ogólnopolskiej. Dzieje się to w szczególnym roku 20-lecia odrodzenia samorządu powiatowego oraz 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - stwierdził starosta myśenicki Józef Tomal, przekazując symboliczna statuetkę.

- To wyróżnienie traktuję jako splendor dla całego naszego samorządu powiatowego, który reprezentuję od 1998 roku - powiedział Janusz Szczęśniak.

Przypomnijmy, że w rankingu ZPP za ubiegły rok powiat chrzanowski zajął wysokie, 10. miejsce. Oceniane były m.in. działania proinwestycyjne i proekologiczne, poprawa jakości obsługi mieszkańca oraz rozwiązania z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej.