Nie masz konta? Zarejestruj się

Młoszowa

Z kijkami maszerowały głównie panie. Panowie się wstydzą? (WIDEO)

16.09.2018 21:00 | 1 komentarz | 4 712 odsłony | Marek Oratowski

Ponad sto osób uczestniczyło w niedzielę w Puszczy Dulowskiej w marszu nordic walking. Jedni potraktowali imprezę sportowo, inni rekreacyjnie.

1
Z kijkami maszerowały głównie panie. Panowie się wstydzą? (WIDEO)
Andrzej Pypno przypomina uczestnikom najważniejsze zasady wynikające z regulaminu imprezy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Organizatorem imprezy jest PUKS Młoszowa.

- Jak na dziesiątą imprezę, frekwencja dopisała. Na liście startowej mamy 130 osób. To rekord. Z okazji jubileuszu przygotowaliśmy w domu kultury okolicznościową wystawę - powiedział Andrzej Pypno, prezes PUKS.

Po rozgrzewce wszyscy przeszli z centrum Młoszowej do Puszczy Dulowskiej. Tam prawie 40 osób wyruszyło na trasy sportowe, liczące 7 km. Wszyscy pozostali przeszli rekreacyjnie.

- Mieszkam w Balinie i chodzę tam z kijkami w kilkuosobowej grupie. Lepiej się dzięki temu czuję, zrzuciłam też trochę kilogramów - powiedziała jedna z zawodniczek Stanisława Wierzba.

Wśród kobiet wygrała Genowefa Góra z Libiąża. Wśród panów triumfował Piotr Radwan z Krakowa. Puchar starosty dla najliczniejszej grupy trafił do PUKS Młoszowa.

W gronie zapisanych dominowały panie. Uczestnicy pytani o to, dlaczego się tak dzieje, odpowiadali zwykle, że panowie widocznie wstydzą się maszerować z kijkami...