Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Doping rodziców zagrzewał dzieci do boju (WIDEO, ZDJĘCIA)

16.09.2018 14:29 | 0 komentarzy | 4 175 odsłony | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 16.09.2018 15:06

Zazwyczaj świecący pustkami Rynek w Trzebini, przeżywa w niedzielę spore oblężenie. Wszystko dzięki turniejowi dla małych futbolistów.

0
Doping rodziców zagrzewał dzieci do boju (WIDEO, ZDJĘCIA)
Uczestnicy Mundial Kids z rodzicami i organizatorami turnieju
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

W tym roku Mundial Kids organizowany jest po raz czwarty. Z roku na rok zasięg tej imprezy jest coraz większy. Dwie pierwsze edycje odbywały się tylko w Trzebini. W ubiegłym roku po raz pierwszy gościły we wszystkich gminach powiatu chrzanowskiego. Tym razem dołączyły także Krzeszowice.

Po dwie najlepsze drużyny z każdego gminnego turnieju eliminacyjnego (w trzech kategoriach wiekowych) walczyły w niedzielę w zawodach finałowych.

Zespoły występowały pod szyldem reprezentacji narodowych uczestniczących w tegorocznych piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji.

Na Rynku w Trzebini, gdzie stanęło mobilne boisko, emocji było co niemiara. Rodzice dopingowali swoje dzieci, które w każdym meczu dawały z siebie wszystko.

W najstarszej kategorii wiekowej (dzieci z roczników 2008 i 2009) triumfowali młodzi gracze z Alwerni, grający jako Anglia: Igor Michalik, Mateusz Kukla i Szymon Baran.

- Od pięciu lat trenuję w Triumfie Alwernia. Dzisiaj ciężko było wygrać. Najmocniejszym rywalem była Trzebinia - mówi Igor, którego piłkarskim idolem jest Portugalczyk Cristiano Ronaldo.

Rywalizacja w turnieju potrwa do godz. 18.