Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Na otwarcie klubu seniorki zaśpiewały o Arabie i góralu (WIDEO)

01.09.2018 11:30 | 2 komentarze | 2 645 odsłony | Michał Koryczan

W domu kultury w Olszynach otwarty został "Klub Senior +", pierwsza taka placówka w powiecie chrzanowskim.

2
Na otwarcie klubu seniorki zaśpiewały o Arabie i góralu (WIDEO)
Zespół Mirabelki z Zagórza
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Ma to być namiastka Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Utworzenie i wyposażenie klubu kosztowało 137 tys. zł. Gmina dostała na ten cel ok. 109 tys. zł z Programu Wieloletniego "Senior+" na lata 2015-2020, realizowanego przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Brakującą kwotę dołożyła sama.

W wyremontowanych pomieszczeniach będą organizowane cykliczne spotkania tematyczne dla seniorów, m.in. z dietetykiem, diabetykiem, rehabilitantami. Nie zabraknie też warsztatów kulinarnych w przygotowanej do tego kuchni. Efekty można było zobaczyć podczas piątkowego otwarcia klubu.

- My seniorzy z gminy Babice nie tylko pracujemy razem, ale spotykamy się na różnych imprezach, bo bardzo się nawzajem lubimy. To bardzo cenne, bo gdzie indziej tego nie ma. Mamy w gminie radę seniorów. Do tej pory nie powstała ona ani w Trzebini, ani w Chrzanowie. Dlaczego? Bo tam każdy chce być prezesem. U nas nie ma czegoś takiego. To, że rywalizujemy między sobą, jest tylko pozytywną cechą, a wszystko co robimy nie pozostaje bez echa - mówi Amelia Buczek z Jankowic.

Rozmaite prace, będące dziełem seniorów z babickiej gminy można było obejrzeć podczas piątkowej imprezy. Nie zabrakło też występów artystycznych, w tym przaśnej piosenki w wykonaniu zespołu Mirabelki ze Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów „Wesoła Jesień" z Zagórza.