Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

To oni wystawią kandydatów na radnych

25.08.2018 07:38 | 1 komentarz | 8 492 odsłon | Anna Jarguz

Na ten moment u Komisarza Wyborczego zarejestrowały się trzy komitety z gminy Trzebinia. Przed czterema laty było ich aż dziewięć. Ale termin zgłaszania jeszcze nie minął.

1
To oni wystawią kandydatów na radnych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Swoich kandydatów w wyborach do samorządu wystawi Komitet Wyborczy Wyborców Jarosława Okoczuka „Wygraj Trzebinio". Skupia między innymi kilku radnych obecnej kadencji. Ale nie tylko. Jego pełnomocnikiem wyborczym została Anita Lipnicka-Czyszczoń, dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Trzebini. To z tego komitetu wystartuje w wyborach na burmistrza Jarosław Okoczuk, były wiceburmistrz Trzebini.

Zarejestrował się także Komitet Wyborczy Wyborców Trzebinia od Nowa, którego pełnomocnikiem jest Emil Krawczyk. Na razie nie chce zdradzać, kogo wystawi w wyborach.

- Nasz komitet współtworzą lokalne stowarzyszenia, przedsiębiorcy, jeden radny obecnej kadencji oraz mieszkańcy - podkreśla.

W piątek doszedł jeszcze Komitet Wyborczy Wyborców Husaria, którego pełnomocnikiem wyborczym został Dariusz Bartosik. To człowiek związany z Fundacją „Wesoły Smoczek", gdzie jest wiceprezesem oraz Spółdzielnią Socjalną „Husaria".

Poza komitetami zarejestrowanymi u Komisarza Wyborczego są jeszcze te zgłoszone do Państwowej Komisji Wyborczej. To między innymi: Koalicyjny Komitet Wyborczy Platforma. Nowoczesna Koalicja Obywatelska oraz Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość. One też mogą zgłaszać kandydatów na radnych i w Trzebini na pewno z tej możliwości skorzystają. PiS wystawi też swojego kandydata na burmistrza Trzebini: Grzegorza Żuradzkiego, pełniącego dziś funkcję szefa gminy.