Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Proponujemy do poczytania w weekend. Zobaczcie zdjęcia bohaterów naszych tekstów

17.08.2018 21:40 | 0 komentarzy | 1 991 odsłona | Alicja Molenda

Nie przegapcie tych ośmiu tekstów. Napisaliśmy je specjalnie dla Was.

0
Proponujemy do poczytania w weekend. Zobaczcie zdjęcia bohaterów naszych tekstów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Marzy, by kiedyś jeszcze stanąć na nogi

Dokładnie rok temu, 8 sierpnia, podczas wycinki drzew w sierszańskim lesie, na Rafała spadł fragment drzewa. Stracił czucie w nogach i rękach. Dziś jest skazany na pomoc innych i odbywa kosztowną rehabilitację. O wielkiej nadziei na odzyskanie zdrowia, poświęceniu rodziny i pięknej przyjaźni ze szwagrem, który jest dla niego jak brat, pisze Anna Jarguz.


Wolność i bransoletki z żelków Haribo

Uważa, że odmienność trzeba szanować, a tolerancja to jedna z najważniejszych rzeczy, jakich się trzebaw życiu nauczyć. 16-latek, Dawid Bramowski, to kolejny bohater naszego cyklu „Chrzanowianie". Dlaczego interesuje się polityką i jakie ma w związku z tym plany, opowiada Ewie Solak.


Jarek zagrał z Iron Maiden

Jarosław Pieprzyca z Trzebini, były piłkarz, przeżył chwile, dla których niejeden miłośnik brytyjskiego zespołu Iron Maiden dałby się pokroić. Przy okazji koncertu tej słynnej grupy w Krakowie, zagrał z jej reprezentacją w piłkę. Jak mu się to udało, opowiedział Michałowi Koryczanowi.


W przyszłym roku pożegnamy chrzanowskie wiadukty

Ten na Siennej ma ponad 160 lat. Te na Bartosza Głowackiego i 29 Listopada podobnie. W przyszłym roku kolej zamierza je przebudować. Co zostanie z zabytkowych obiektów - Eliza Jarguz-Banasik rozmawia o tym z Krzysztofem Brandysem i Kacprem Groniem ze Stowarzyszenia Stacja Chrzanów.


Kempingowcy znad Chechła

Od piętnastu lat Iwona i Krzysztof Lendowie z Krakowa spędzają urlop na kempingu nad trzebińskim zalewem Chechło. Dlaczego zakotwiczyli właśnie w Trzebini, która kurortem nie jest i co ich w tym miejscu zauroczyło, pisze Łukasz Dulowski.

Pięknie i dziko pod Oświęcimiem
łukasz Dulowski zaprasza też na wycieczkę rowerową wśród stawów w okolicach Oświęcimia, gdzie rośnie soczysta zieleń i żyje mnóstwo wodnego ptactwa.


Jak się idzie do Częstochowy

Wytrawni pielgrzymi przekonują, że kto raz pójdzie do Częstochowy, ten już stale w sierpniu będzie pakował plecak. O pątnikach z Chrzanowa i Libiąża, o dniach i nocach na trasie i o ludziach, którzy udzielają pielgrzymom gościny w domach pisze Marek Oratowski.


Odwiedziliśmy kurzą fermę

Starostwie dożynek w gminie Krzeszowice zaprosili dziennikarkę Ewę Solak do swego gospodarstwa. Mają fermę, a na niej 22 tysiące kurcząt. Uprawiają też 6 hektarów ziemi. 40 lat rodzinnej tradycji na gospodarce. Przeczytajcie, jak się pracuje od świtu do nocy w takim biznesie.


Dom pomocy potrzebuje pomocy

Ważny temat społeczny: starość. Grażyna Kaim rozmawia z Marią i Zdzisławem Józewiczami, założycielami chrzanowskiego domu pomocy dla osób starszych i schorowanych. Prowadzą go już 20 lat. Bardzo chcieliby, aby ktoś im pomógł lub kontynuował to dzieło samodzielnie.

 

 

„Przełom" to Wasza gazeta lokalna.
Publikowanych w niej materiałów nie znajdziecie w żadnej innej gazecie, ani w internecie!

Możecie je czytać w wersji papierowej lub elektronicznej TUTAJ.
A jeśli chcecie nam o czymś opowiedzieć, czymś się pochwalić, znacie ciekawych ludzi, o których powinniśmy napisać, dzwońcie: 697-351-999 lub dajcie znać mailowo: gazeta@przelom.pl, temat: Do poczytania

Życzymy dobrego, letniego weekendu i miłej lektury.

Redakcja