Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Pomnik był za duży, więc działacze KOD-u ubrali ... parowóz

09.08.2018 18:00 | 33 komentarze | 12 898 odsłon | Marek Oratowski

W całym kraju zwolennicy opozycji ubierają pomnikowym postaciom koszulki z napisem "konstytucja". W Chrzanowie w czwartkowe popołudnie pojawiły się w dość nietypowym miejscu.

33
Pomnik był za duży, więc działacze KOD-u ubrali ... parowóz
Inicjatorzy politycznego happeningu nie ukrywali swojej tożsamości
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Czwórka członków i sympatyków Komitetu Obrony Demokracji przyniosła ze sobą siedem koszulek z napisem "konstytucja". Zawiesili je z obu stron na parowozie stojącym w pobliżu MOKSiR-u. Ktoś zawiadomił policję. Gdy przyjechał radiowóz, inicjatorzy akcji wcale nie kryli, że to oni są autorami politycznego happeningu.

- Pomnik na Placu Tysiąclecia jest za wysoki, a innego nie ma, więc wybór padł na parowóz. Chcieliśmy się tym samym przyłączyć do ogólnopolskiej akcji broniącej konstytycji - tłumaczyła jedna ze zwolenniczek opozycji Anna Godyń z Chrzanowa, sympatyczka Strajku Kobiet. Towarzyszyli jej przedstawicie KOD-u Barbara i Zdzisław Janusowie oraz Jerzy Juranek.

Jak co czwartek sympatycy opozycji o godzinie 20 mają się spotkać pod chrzanowskim sądem. Zapowiadają, że potem przejdą pod siedzibę chrzanowskiego PiS-u. I na barierce przed budynkiem także zawieszą koszulkę z napisem "konstytucja", w którym litery umieszczone są w charakterystyczny sposób.

W całej Polsce zostało już ubranych wiele pomników, m.in. warszawskiej syrenki oraz Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie.