Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

09.08.2018 20:30 | 0 komentarzy | 6 064 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 11:00

W najbliższe, wakacyjne dni można wybrać się na dwie imprezy charytatywne, święto plonów, maraton fitness i potańcówkę. Miłośnicy spacerów mają do dyspozycji dwie wycieczki, podczas których odkryją lokalną przyrodę i poznają historię.

0
Propozycje na weekend
Na rzecz Dominika Bernada odbyło się już wiele imprez charytatywnych, m.in. w Libiążu, gdzie pomogli mu miejscowi hodowcy psów. Tym razem chorego chłopca można będzie wesprzeć w Trzebini
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Sobota, 11 sierpnia

CHRZANÓW

Skrzyżowanie ulic Oświęcimskiej i Łowieckiej, godz. 14

Tym razem spacer edukacyjny organizowany przez Muzeum w Chrzanowie poprowadzi szlakiem historii przemysłu ziemi chrzanowskiej. O Kopalni Matylda opowie Roman Madejski.

Muzeum w Chrzanowie, godz. 9
W cyklu "Wędrówki z kustoszem" wszyscy chętni mogą wybrać się na wycieczkę "Na wschód od Sierszy". Poprowadzi ją tradycyjnie przyrodnik Piotr Grzegorzek.

Miejska Biblioteka Publiczna w Chrzanowie, godz. 12-15
W ramach Festynu Xtreme Fitness planowany jest maraton zumby z Kariną Żak-Dudek, gimnastyka da najmłodszych oraz body balance z Karoliną Kośmider. W programie znajdą się też konsultacje trenerskie i konkursy.

CHEŁMEK

Park Rodzinny, godz. 18-22
Mieszkańcy spotkają się na wakacyjnej potańcówce. Zabawę rozpocznie pokaz druhów OSP Chełmek.

Niedziela, 12 sierpnia

LIBIĄŻ
Megalopark Szyjki, godz. 15-22

Podczas festynu charytatywnego dla 6-letniego Frania Irzyka ze Skidzinia k. Oświęcimia będą liczne atrakcje. Organizatorzy planują gry i zabawy dla dzieci, malowanie twarzy, dmuchane zamki i mydlane bańki. Zaprezentują się także motocykliści Gentelmen's Club z Oświęcimia oraz firma Oriflame.

TRZEBINIA
Plac przy ul. Ochronkowej, godz. 12-18

Czteroletni Dominik Bernady walczy z glejakiem pnia mózgu. Z okazji urodzin odbędzie się na jego rzecz charytatywna impreza, ze zbiórką na leczenie chłopca, kosztujące 10 tysięcy złotych miesięcznie. Organizatorami imprezy są druhowie z OSP Trzebinia. W programie przewidują m.in. atrakcje wodne, pokaz baniek mydlanych i tresury psów, przejażdżki quadami, motocyklami i końmi. Widzowie mogą też obejrzeć pokaz sztuk walki oraz uczestniczyć w kiermaszu urodzinowym, licytacjach oraz zbiórce plastikowych nakrętek.

GORZÓW

Dożynki rozpocznie o godz. 10 dziękczynną mszą świętą za tegoroczne plony. Po niej nastapi obrzęd przekazania chleba, wręczenie wyróżnień w konkursie na najładniejsze ogrody oraz występ zespołów śpiewaczych i pokaz gołębi pocztowych. W planie są też wystawa fotograficzna i atrakcje dla najmłodszych.

ROZKOCHÓW

Święto plonów rozpocznie sie o godz. 14 mszą świętą w miejscowej kaplicy. Godzinę później nastąpi przekazanie dożynkowego chleba na ręce wójta i prezentacje KGW. O godz. 18 wystąpi kabaret Czwarta Fala, a imprezę zakończy festyn.