Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Chrzanowski Pomnik Pileckiego może kosztować nawet 600 tysięcy złotych!

03.08.2018 14:15 | 14 komentarzy | 5 535 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Gmina ogłosiła konkurs na projekt pomnika rotmistrza Witolda Pileckiego. Ma stanąć na głównym rondzie w Chrzanowie.

14
Chrzanowski Pomnik Pileckiego może kosztować nawet 600 tysięcy złotych!
Fot. UM w Chrzanowie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

„(...)Celem konkursu jest uzyskanie wybitnego pod względem artystycznym i ideowym projektu pomnika konnego upamiętniającego rotmistrza Witolda Pileckiego, jednego z najdzielniejszych żołnierzy Wojska Polskiego(...)" - czytamy w opisie zamieszczonym na stronie internetowej Chrzanowa.

Procedurę podzielono na dwa etapy. W pierwszym zainteresowane osoby albo podmioty zgłaszają chęć udziału w konkursie. Na podstawie portfolio i proponowanych rozwiązań komisja zdecyduje, kto przejdzie do etapu drugiego (maksymalnie pięć prac). Spośród nich wybrana zostanie najlepsza.

Zwycięzca dostanie w nagrodę 20 tys. zł, a osoba, która zajmie drugie miejsce - 12 tys. zł. Dla pozostałych uczestników zaproszonych do drugiego etapu konkursu przewidziano po 6 tys. zł.

Przypomnijmy, że na razie chodzi o projekt pomnika. Konkurs zostanie sfinansowany w ramach tegorocznej edycji Chrzanowskiego Budżetu Obywatelskiego. To właśnie ten wniosek dostał najwięcej głosów.

Pieniądze na budowę monumentu trzeba będzie dopiero zebrać. Zajmie się tym Społeczny Komitet Budowy Pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego.

Koszt realizacji pomnika - na podstawie koncepcji wyłonionej w konkursie - nie może przekroczyć 600 tys. zł.