Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Koniec z siedzeniem na murku. Na aleję Henryka wrócą ławki

29.07.2018 14:57 | 7 komentarzy | 6 229 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Jedni czekali na tę wiadomość. Inni nie są zadowoleni. Usunięte sprzed SP nr 3 w Chrzanowie ławki, wrócą na aleję Henryka.

7
Koniec z siedzeniem na murku. Na aleję Henryka wrócą ławki
Mieszkańcy domagają się powrotu ławek na aleję Henryka
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Zniknęły kilka tygodni temu. Zabrano je na polecenie burmistrza, po interwencji dyrektorki szkoły. Wszyscy liczyli, że dzięki temu zniknie problem pijaczków raczących się tu alkoholem. Często przesiadywali przed „trójką", przeklinali i dawali dzieciom zły przykład. Zabranie czterech z pięciu ławek miało rozwiązać problem.

Nie do końca tak się stało, bo żule przenieśli się w inne miejsce. Protestować zaczęli za to zwykli mieszkańcy. Po usunięciu ławek, nie mają gdzie usiąść. Został jedynie betonowy murek w rejonie Urzędu Stanu Cywilnego.

- Cztery usunięte ławki są po remoncie. Wrócą na aleję Henryka, ale nie w to samo miejsce. Nowa lokalizacja zostanie uzgodniona z Radą Osiedla Śródmieście - mówi Danuta Grzesiak, naczelnik wydziału gospodarki komunalnej UM w Chrzanowie.

Ze znalezieniem miejsca jest spory kłopot. Część właścicieli nie życzy sobie, by ławki ustawić przed ich budynkami.

- Jak widać oczekiwania mieszkańców są rozbieżne. Jedni chcą powrotu ławek, a inni domagają się likwidacji nawet tej ostatniej, która została przed SP nr 3 - zauważa wiceburmistrz Tadeusz Kołacz.