Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Seria włamań do mieszkań

21.07.2018 11:56 | 3 komentarze | 7 010 odsłon | Ewa Solak

W ciągu jednego dnia złodzieje dostali się do czterech mieszkań w Chrzanowie. W piątek splądrowali także dom w Żarkach. Tylko w dwóch przypadkach wynieśli łup.

3
Seria włamań do mieszkań
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Przed południem na policję zgłosiła się mieszkanka ul. Jordana. Nie było jej w domu, gdy złodziej niepostrzeżenie dostał się do środka. Przeszukał wszystko, ale nic nie zabrał i wyszedł przez nikogo niezauważony.

- Drugie zgłoszenie otrzymaliśmy tuż po południu z ul. Mieszka I. Właściciela nie było w mieszkaniu półtorej godziny. W tym czasie nieznany sprawca wszedł do wnętrza i ukradł złotą biżuterię - informuje Iwona Szelichiewicz z KPP w Chrzanowie.

Po godz. 17.00 na policję zadzwonił właściciel mieszkania przy ul. Trzebińskiej. Jego również nie było w domu, gdy ktoś splądrował pomieszczenia, ale nie zabrał żadnego łupu.

Wieczorem na komendę zgłosiła się chrzanowianka z ul. Zielonej. Nieznany sprawca wypchnął drzwi balkonowe na parterze jednego z bloków i obszukał lokal. Nic nie wyniósł.

Tego samego dnia włamywacz dostał się do domu w Żarkach. Ukradł 600 zł.

Jak informuje Iwona Szelichiewicz, okres letni sprzyja kradzieżom pod nieobecność domowników. Żeby się przed nimi ustrzec dobrze pamiętać o kilku zasadach.

- Nie zamieszczajmy informacji o urlopach i wycieczkach na portalach społecznościowych. Pamiętajmy, żeby przed wyjściem z domu zamknąć dokładnie wszystkie okna i drzwi. Kiedy jedziemy na wakacje pozostawmy w domu jakiś ślad obecności, np. włączone radio czy zapalone światło. O dłuższej nieobecności poinformujmy sąsiadów, żeby zwrócili uwagę na nasze mieszkanie - radzi Iwona Szelichiewicz.