Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Poczytaj w weekend

12.07.2018 15:38 | 2 komentarze | 3 237 odsłony | Alicja Molenda

7 tekstów, których nie możesz przegapić w najnowszym wydaniu "Przełomu"

2
Poczytaj w weekend
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Kto to jest doulaSłowo obce, a osoba ważna. Doula to przyjaciółka do rodzenia. O tym co robi doula i ile kosztuje jej wynajęcie Ewa Solak rozmawia z Małgorzatą Michel z Krzeszowic.

 

Etiopia - 100 milionów ludzi i każdy ma smartfonaDzień i noc mają tam po 12 godzin. Słońce wstaje o 6 i zachodzi o 18. Doba zaczyna się o 7. Etiopia leży blisko równika, a mieszkający tu ludzie żyją według innego niż nasz kalendarza. Połowa z nich nie umie czytać. Co trzeba wiedzieć o tym kraju.

 

Mundialowa Rosja zadziwiaDwaj kibice z Libiąża - Adrian Szafran i Marcin Franaszek - opowiadają Markowi Oratowskiemu o tym, ile kosztowała ich podróż do Petersburga, ile bilet na mecz Polska Senegal oraz o atmosferze na mundialu. Mówią też o rosyjskich miastach, w których standardy są europejskie, a szacunek do historii niespotykany.

 

Aleja Henryka aleją biznesu

Ewa Madeja, przedsiębiorczyni z Chrzanowa, ma autroski pomysł na ożywienie głównej ulicy w mieście. Opowiada o nim Elizie Jarguz-Banasik. Na razie nie znalazł co prawda zbyt wielu zwolenników, ale kto wie? Przeczytajcie i podyskutujcie.

 

Tropiciel...

Jedni go kochają, inni nienawidzą. Na jego internetowym profilu piszą: ty k..., debilu, sam jesteś zboczeńcem. Dostaje groźby. Miał przecięte hamulce w samochodzie. Mimo tego łowca pedofilów z Wrocławia nie zamierza się poddać. O swoim nietypowym zajęciu Krzysztof Dymkowski opowiada w rozmowie z Elizą Jarguz-Banasik.

 

Śladami Matyldy

Bez kopalni Matylda wszystko wyglądałoby inaczej na chrzanowskim osiedlu Kąty. O wrażeniach ze wspólnego spacerowania z miłośnikiem historii Romanem Madejskim pisze Łukasz Dulowski.

 

Wysypał się worek z kandydatami

W naszym rankingu na razie prowadzi Alwernia. Obecny burmistrz może mieć trzech konkurentów. W tym aż dwie panie. Kim są pretendenci do zasiadania w gabinecie szefa gminy pisze Łukasz Dulowski.

 

Życzymy miłego weekendu i miłej lektury

 

Jeśli zamiast w wersji paierowej, wolisz czytać elektroniczne wydanie "Przełomu", kupisz  je   TUTAJ