Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Trwa policyjny protest. Blisko sto kontroli i tylko jeden mandat

12.07.2018 16:07 | 7 komentarzy | 6 586 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Chrzanowscy policjanci, tak jak funkcjonariusze innych jednostek małopolskiego garnizonu, przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji protestacyjnej NSZZ Policjantów.

7
Trwa policyjny protest. Blisko sto kontroli i tylko jeden mandat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Stróże prawa w całej Polsce domagają się m.in. podwyżek, pełnopłatnych zwolnień lekarskich i lepiej opłacanych nadgodzin.

- W ramach akcji protestacyjnej tam, gdzie jest to możliwe, policjanci zamiast mandatów będą stosować pouczenia - mówi Grzegorz Gubała, przewodniczący NSZZ Policjantów w Małopolsce.

Przez ostatnie dwa dni chrzanowscy policjanci przeprowadzili 99 kontroli drogowych. Ujawnione wykroczenia dotyczyły m.in. przekroczenia przez kierowców dozwolonej prędkości, niezapiętych pasów, niesprawnych świateł, parkowania na zakazie, przechodzenia przez pieszych w niedozwolonym miejscu i jazdy rowerem po chodniku.

- 89 osób pouczono, w jednym przypadku prowadzone jest dalsze postępowanie, a w ośmiu nie stwierdzono nieprawidłowości. Jedna osoba została ukarana mandatem - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.