Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ratownicy doszli do porozumienia z dyrektorem szpitala

28.06.2018 17:16 | 4 komentarze | 14 918 odsłon | Marek Oratowski

W ostatnich dniach pojawiła się realna groźba, że nie wszystkie karetki obsługiwane przez chrzanowski szpital od 1 lipca będą miały pełną obsadę. Wygląda jednak na to, że ratownicy medyczni dostaną większe pieniądze, o które zabiegali.

4
Ratownicy doszli do porozumienia z dyrektorem szpitala
Piotr Lepka na środowej sesji rady powiatu przedstawił postulaty ratowników medycznych
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Problem pojawił się, gdy ogłosiliśmy konkurs na dodatkową obsadę pięciu karetek, bo nasi etatowi ratownicy nie byli w stanie tego zabezpieczyć. Początkowo zaproponowaliśmy dotychczasową stawkę, czyli 24 złote za godzinę. Jeszcze w maju uzgodniliśmy, że ta kwota wzrośnie do 26 zł. Ratownicy pierwotnie chcieli 32 zł, ale zeszli do 30 zł. Wobec tych rozbieżności, na konkurs nie wpłynęła żadna oferta - mówił w śodę na sesji rady powiatu dyrektor szpitala Waldemar Stylo.

Dlatego szukał dodatkowych ratowników. Chciał podpisać umowę z jednym z podmiotów. Nie zdradził jednak, z którym. Brał też pod uwagę wypowiedzenie umów ratownikom zatrudnionym na umowę o pracę. Jednak przekonywał, że ten scenariusz jest już nieaktualny.

- Dyrektor twierdzi, że gdy da stawkę powyżej 26 złotych, to pogotowie będzie przynosiło straty. Jednak nie usłyszałem żadnych wyliczeń. Wniosek o wypowiedzenie umów o pracę ratownikom etatowym wpłynął i nie został do teraz wycofany. Na lipiec nadal mamy też wstrzymane urlopy - informował uczestniczący w sesji Piotr Lepka, przedstawiciel ratowników medycznych.

W końcu obie strony usiadły do stołu. W środę ratownicy spotkali się ze starostą. W czwartek negocjowali z dyrektorem szpitala.
- Udało się osiągnąć porozumienie. Dzięki temu nie ma zagrożenia bezpieczeństwa mieszkańców wzywających karetki - poinformował  starosta Janusz Szczęśniak. Nie chciał jednak zdradzać szczegółów.

Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, w piątek dyrektor szpitala ma ogłosić i rozstrzygnąć nowy konkurs dla ratowników kontraktowych, ze stawką 30 złotych za godzinę.