Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

To jest pociąg do pociągów! (wideo, zdjęcia)

17.06.2018 14:39 | 10 komentarzy | 9 759 odsłon | Ewa Solak

Setki osób przyszły na stację PKP w Chrzanowie, żeby wziąć udział w Dniu Techniki Kolejowej. Momentami na peronie było naprawdę ciasno.

10
To jest pociąg do pociągów! (wideo, zdjęcia)
Uczestnicy imprezy przy kolejowym pługu odśnieżnym
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Do popoludnia na stacji przy Fabloku trwała impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Stacja Chrzanów oraz gminę.
Oprócz bezpłatnego przejazdu Pociągiem Papieskim do Trzebini i z powrotem każdy mógł pooglądać lokomotywy od środka. Atrakcją był m.in. kolejowy pług odśnieżny.

- To druga edycja imprezy. Pomysł wziął się po prostu z pociągu do pociągów - przyznaje Krzystof Brandys ze Stowarzyszenia Stacja Chrzanów.

Chętni mogli przewieźć się drezyną. Przy stacji czekała też ciuchcia Chrzanolandii Lokalnej Grupy Działania "Partnerstwo na Jurze". Woziła uczestników imprezy do pobliskiej szkoły podstawowej nr 5. Tam natomiast czekał symulator elektrycznego zespołu trakcyjnego EN57. Każdy mógł wczuć się w rolę maszynisty zasiadając w prawdziwej kabinie z możliwością poprowadzenia pociągu osobowego.

Dla najmłodszych były prelekcje i zabawy, makiety tras kolejowych, a dla dorosłych ekspozycje: "160 lat kolei w Chrzanowie", "Historia kolei w Płazie" i wystawa fotografii "Parowozy pośpieszne prof. Kazimierza Zembrzuskiego.