Nie masz konta? Zarejestruj się

Nieporaz

Wyjątkowa sesja w kosmicznych kopułach w Nieporazie. Zobacz, jak jest w środku (WIDEO)

15.06.2018 12:00 | 0 komentarzy | 5 912 odsłon | Łukasz Dulowski

W czwartek samorządowcy spotkali się w AlVeRnia Planet. Przewodniczący rady miejskiej Tomasz Tomaszewski odczytał tylko jedną uchwałę w sprawie uczczenia jubileuszu 25-lecia nadania praw miejskich Alwerni. Były niespodzianki.

0
Wyjątkowa sesja w kosmicznych kopułach w Nieporazie. Zobacz, jak jest w środku (WIDEO)
Ewa Wachowicz, obecnie producentka telewizyjna, prowadząca programy kulinarne, gościła na sesji Rady Miejskiej w Alwerni, zorganizowanej w kosmicznym miasteczku w Nieporazie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Przede wszystkim do kosmicznego miasteczka przyjechało sporo gości, łącznie z Wojciechem Kozakiem - wicemarszałkiem województwa małopolskiego. Burmistrz Tomasz Siemek w obszernym i dobrze przygotowanym przemówieniu przypomniał dzieje alwerniańskiego samorządu.

Zostały wręczone nagrody imienia Henryka Cyganika, o czym szczegółowo napiszemy w najbliższym wydaniu „Przełomu".
Pierwszą niespodzianką była wizyta Ewy Wachowicz (Miss Polonii 1992), która w 1993 r. zgodziła się zostać matką chrzestną Alwerni. Do dzisiaj chwali się, że ma najwięcej dzieci, bo są nimi wszyscy mieszkańcy miasteczka:)

Druga niespodzianka to projekcja fragmentu filmu z nadania praw miejskich. Dzieci stały się dawno dorosłymi ludźmi. Niektórych już dawno nie ma. Cały film zostanie puszczony na Dniach Gminy Alwernia i dla wielu będzie to z pewnością bardzo wzruszające wspomnienie.

W najbliższym wydaniu „Przełomu" przeczytacie też rozmowę ze Stanisławem Papieżem, pierwszym burmistrzem Alwerni.