Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Uczniowie nie przychodzą do szkoły

13.06.2018 14:44 | 19 komentarzy | 20 430 odsłon | Marek Oratowski
Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 14:45

W wielu szkołach przed wakacjami klasy zaczęły świecić pustkami. Dyrektorzy szkół przyznają, że niewiele mogą na to poradzić.

19
Uczniowie nie przychodzą do szkoły
Od kilku dni koło szkół widać mniej uczniów
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Staramy się trzymać dyscyplinę. Przynajmniej do 18 czerwca, kiedy jest rada pedagogiczna. Młodsze dzieci raczej do końca przychodzą do szkoły. W starszych klasach frekwencja jest mniejsza. W tym czasie nauczyciele organizują wiele wycieczek, żeby jakoś zająć młodzież - mówi dyrektor SP nr 4 w Libiążu Alina Bańkowska.
Na profilu fb szkoły wisi wymowne zdjęcie, przedstawiające otwarte drzwi, a za nimi pustynię. Nad nim góruje napis "Gdy zajrzysz do swojej klasy po klasyfikacji".

W szkołach średnich ten problem jest jeszcze większy.

- Frekwencja sięga teraz 40 procent. Osiem dni przed klasyfikacją, która u nas przypadnie 15 czerwca, nauczyciele wystawili przewidywane oceny roczne. Od tego czasu wielu nie przychodzi do szkoły. Wyjątek stanowią ci walczący jeszcze o podwyższenie ocen. Ale tak było zawsze i nic nie możemy na to poradzić - przyznaje Andrzej Bieda, dyrektor II LO w Chrzanowie.
W liceum także odbywają się teraz wycieczki. Młodzież pojechała m.in. do Budapesztu.

Faktem jest, że wielu uczniów zostaje w domach za przyzwoleniem rodziców, wystawiających im usprawiedliwienie. A nawet gdy opuszczone godziny pozostają nie usprawiedliwione i tak z reguły nie wpływają na ocenę z zachowania. Co myślicie na ten temat?