Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Czy siłownie pod chmurką są potrzebne?

13.06.2018 13:08 | 13 komentarzy | 8 427 odsłon | Michał Koryczan

Na ziemi chrzanowskiej mamy już kilkadziesiąt siłowni na świeżym powietrzu. W planach jest budowa kolejnych. Czy to konieczne? Zdania są podzielone.

13
Czy siłownie pod chmurką są potrzebne?
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Takie obiekty rosną od paru lat jak grzyby po deszczu. Można je spotkać na osiedlach i w wioskach.
- To dobra inwestycja, szczególnie, że jest coraz większa moda na zdrowy tryb życia - uważa Jacek Latko, burmistrz Libiąża.

Nie każdy podziela to zdanie. Dawid Pędziałek z Żarek przyznaje, że jeśli korzysta z siłowni, to z profesjonalnych, gdzie na sprzęcie można zmienić obciążenia podczas ćwiczeń.

- Jak chcę popracować nad mięśniami, to na urządzeniach z siłowni pod chmurką nie ma szans. To bardziej rekreacja dla emerytów - mówi Dawid Pędziałek.

- Gdy przechodzę koło takiej siłowni przy gimnazjum nr 1, to czasem widzę ćwiczące kobiety lub starsze osoby. Dla w miarę sprawnego człowieka to jednak nie jest wystarczające - uważa Adam Banach z Chrzanowa.

Jego zdaniem - lepszym rozwiązaniem jest budowa street workout parków, czyli specjalistycznych siłowni na świeżym powietrzu. Ćwiczenia gimnastyczne wykonuje się tam z użyciem drążków, rozmieszczonych na różnych wysokościach, poręczy lub drabinek.

W najnowszym, 23. numerze „Przełomu", dostępnym w wersji papierowej i elektronicznej, przeczytacie więcej komentarzy na ten temat, a także gdzie na ziemi chrzanowskiej znajdują się plenerowe siłownie oraz jak skorzystać z najpopularniejszych urządzeń do ćwiczeń.

A Waszym zdaniem takie siłownie są potrzebne?