Nie masz konta? Zarejestruj się

Babice

Dwustulecie szkoły świętowali z przytupem

09.06.2018 16:06 | 0 komentarzy | 5 928 odsłon | Marek Oratowski

Niewiele placówek oświatowych może się pochwalić 200-letnią historią. Taki jubileusz świętowała w sobotę szkoła w Babicach, która przy tej okazji wzbogaciła się o nowy sztandar.

0
Dwustulecie szkoły świętowali z przytupem
Tańczą absolwenci szkoły z zespołu "Małopolanie"
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W trakcie jubileuszu wystąpił m.in. absolwent szkoły Janusz Szrom, znany muzyk jazzowy. Był czas na przedstawienie historii (jesienią ukaże się monografia autorstwa byłej dyrektorki Teresy Bigaj), życzenia oraz uhonorowanie pamiątkowymi statuetkami osób zasłużonych dla placówki. Wręczyła je dyrektor Beata Wiśniewska.

Dla gości (wśród nich był m.in. senator Andrzej Pająk), wystąpił regionalny zespół "Małopolanie", który tworzyli kiedyś uczniowie z Babic. Przedstawiciele rady rodziców przekazali delegacji uczniów nowy sztandar z wizerunkiem patrona szkoły Tadeusza Kościuszki.

Obecnie do szkoły uczęszcza 188 dzieci i młodzieży, których uczy 19 nauczycieli.

Niektórzy absolwenci rozpoznali się na fotografiach ze szkolnych kronik.

- Tutaj jestem na zdjęciu z 1968 roku, przedstawiających wzorowych uczniów. Wtedy chodziłam do szóstej klasy. Potem uczyłam w tej szkole matematyki, podobnie jak moja mama. Mój pochodzący z kieleckiego mąż też tu był nauczycielem, tyle że języka polskiego - wspominała emerytowana nauczycielka Urszula Kowalska zd. Kosowska.