Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Psom wstęp surowo wzbroniony

09.06.2018 11:00 | 27 komentarzy | 9 560 odsłon | Marek Oratowski

W Chrzanowie jest coraz mniej miejsc, w których właściciele mogą wyprowadzać swoje czoworonogi. Na wielu skwerach widnieją zakazy.

27
Psom wstęp surowo wzbroniony
Taka tablica niedawno pojawiła się obok bloku przy ulicy 29 Listopada
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Niedawno taki zakaz pojawił się na przykład na trawniku przy blokach na rogu ulicy 29 Listopada i 3 Maja.

- Teren nie jest ogrodzony, więc komu to przeszkadza że ktoś przejdzie tędy z psem? - pyta jedna z okolicznych mieszkanek Anna Bojanowska.

Przekonuje, że bardziej zasadne byłoby montowanie tablic przypominających o obowiązku sprzątania po swoim pupilu.

- Coraz więcej właścicieli ma taki nawyk. Tylko specjalnych koszy na odchody jest bardzo mało - dodaje właścicielka owczarka.
- Nieraz widzę psy robiące kupę. A ich właściciele odchodzą jakby nigdy nic. Żaden nie posprząta. Sam mam przy sobie rękawice. Jednak muszę potem wrzucać odchody do ogólnego kosza i tym samym złamać przepisy. Bo przecież nie będę z tym chodził po mieście - przekonuje Stanisław Jamrozik, właściciel psa rasy bokser.

Na wielu osiedlowych skwerach, zwłaszcza w zasobach spółdzielni, jest zakaz wyprowadzania psów. Jednak ich właściciele go nieraz łamią, bo tak naprawdę w najbliższego okolicy często nie mają gdzie iść na spacer ze swoim pupilem. Na tym tle dochodzi więc do ostrej wymiany zdań z mieszkańcami nie mającymi zwierząt.

A co wy sądzicie o tym problemie? Można go jakoś rozwiązać?