Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Miał powstać market, a dalej rośnie trawa

24.05.2018 13:45 | 6 komentarzy | 8 187 odsłon | Marek Oratowski

Mieszkańcy chrzanowskiej Północy dziwią się, że do dziś nie została zagospodarowana działka przy ulicy Kubusia Puchatka, stojąca w środku osiedla.

6
Miał powstać market, a dalej rośnie trawa
Działka stoi niezagospodarowana już osiem lat
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Ta łąka przy ulicy Kubusia Puchatka to dla nas wstyd przed przyjezdnymi. Mówią, że mieszkamy na wsi. Osiem lat rośnie na niej trawa, a my nie mamy gdzie parkować i dostajemy mandaty. Było tam kiedyś boisko, ale zostało zlikwidowane i dzieci nie mają gdzie pograć. Oglądamy tylko od rana do wieczora pijaków stojących pod krzakami. Nie można nawet normalnie przejść z psem - żaliła się mieszkanka ulicy Mieszka I Władysława Beszczyńska podczas środowego, walnego zebrania spółdzielni.

Na sali kilka osób szeptało, że w tamtym miejscu ma powstać market "Stokrotka".

- Ten teren nie jest własnością spółdzielni. Fragment po byłym przedszkolu przeszedł w ręce prywatne. Będzie tam budowany obiekt handlowy, bo inwestor uzyskał już prawomocne pozwolenie na budowę. Natomiast działka od strony obwodnicy należy do gminy. Przypomnę, że skutecznie oprotestowaliśmy plany budowy wcześniejszego obiektu w tym miejscu ze względu na uciążliwości, jakie wiązałyby się dla mieszkańców - wyjaśnił Aleksander Biegacz, prezes Powszechnej Spółdzielni Mieszkaniowej w Chrzanowie.

Półhektarową działkę przy ul. Kubusia Puchatka w Chrzanowie w 2010 roku kupiła od gminy poznańska spółka za 3,7 mln zł. Planowała wybudować tam market Intermarche.

- Od kilku miesięcy teren przejął jeden z chrzanowskich przedsiębiorców. Z tego co mi jednak mówił, to w tym roku nie zamierza rozpocząć budowy - poinformowal nas chrzanowski radny Janusz Jedynak.