Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Rowerowy klasyk zgromadził prawie dwa tysiące uczestników

05.05.2018 19:11 | 15 komentarzy | 9 739 odsłon | Marek Oratowski

Tłumy rowerzystów przejechały w sobotę dystans z Krakowa do Trzebini. Ogrody klasztorne dobrze sprawdziły się jako meta rajdu.

15
Rowerowy klasyk zgromadził prawie dwa tysiące uczestników
Uczestnicy rajdu w Puszczy Dulowskiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Materiał wideo:

Piękna pogoda sprawiła, że na rowery wsiedli nie tylko mieszkańcy ziemi chrzanowskiej, ale także Krakowa i Śląska. Obdarzeni lepszą kondycją przejechali 47 kilometrów widokowej trasy, wiodącej m.in. przez Mników. W Krakowie nie zabrakło akcentu patriotycznego w postaci przejazdu grupy rekonstrukcyjnej z flagą narodową.

Prawie dwieście osób wyruszyło na startujący z Rudna 17-kilometrowy rajd mini. W sumie pakiety uczestnika na starcie odebrało 1900 osób.

- Najczęściej biegam, ale w tygodniu przynajmniej dwa razy wsiadam też na rower. To mój trzeci udział w rajdzie - powiedziała na mecie Barbara Kusio, nauczycielka języka angielskiego w SP nr 10 w Chrzanowie.
Nie brakowało jednak rajdowych debiutantów. W tej roli wystąpiła choćby rodzina Rusinów z Trzebini.

Dyrektor organizującego imprezę Trzebińskiego Centrum Kultury Adam Potocki przyznał ze sceny, że przestronne ogrody trzebińskiego klasztoru dobrze sprawdziły się jako meta. W gronie startujących był m.in. burmistrz Trzebini Grzegorz Żuradzki. Przyznał, że pokonanie pełnego dystansu kosztowało go trochę wysiłku.

Dużo emocji jak zwykle wzbudziło losowanie rowerów i upominków, będące ostatnim punktem imprezy.