Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Numer dobry do poczytania w majówkę

01.05.2018 13:38 | 0 komentarzy | 4 413 odsłony | Alicja Molenda

Weekendowe wydanie „Przełomu" przygotowaliśmy z myślą o Czytelnikach, którzy kochają wycieczki i podróże, ale też o tych, którzy nie lubią tłumów i wolne chwile spędzają w lesie, albo ogrodzie. Tygodnik można czytać wszędzie. Będzie w sprzedaży do 8 maja. Nie przegapcie tego wydania.

0
Numer dobry do poczytania w majówkę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Co jest w nim do poczytania:

Wydaje się Wam pewnie, że dobrze znacie Pogorzyce i Płazę - pochrzanowskie wioski. Niemożliwe! Po lekturze materiału przygotowanego przez Elizę Jarguz-Banasik przekonacie się, że nie mieliście pojęcia, ile interesujących rzeczy jest tam do zobaczenia. Pięć stawów, Grodzisko, lewitujący buk. Przeczytajcie i wybierzcie się tam na wycieczkę.

Ewa Solak pisze o Galmanie - magicznym lesie na granicy Trzebini i Krzeszowic. Starsi pamiętają to miejsce z imprez zakładowych, szkolnych i przedszkolnych wycieczek. Co tam jest teraz? Po lekturze na pewno tam pojedziecie.

Powrót do przeszłości proponujemy w rozmowie z Kazimierzem Ludwikowskim. Dziś pan Kazimierz jest sołtysem Piły Kościeleckiej, ale Annie Jarguz opowiada o największej przygodzie swojego życia - wyjeździe na kontrakt do Libii w latach 70. Wrócił stamtąd jako bardzo bogaty człowiek. Jak podróżował, co tam robił i co przywoził dzieciom w prezencie?

Z 18-letnim Witem Kasperkiem z Chrzanowa, który po pierwszej klasie liceum sam, bez znajomości języka wyjechał na rok do Tajlandii w ramach wymiany młodzieżowej rozmawia Grażyna Kaim. Wit opowiada o wrażeniach z pobytu w niezwykłym kraju i o tym, co robi teraz.

Zofia Knapik, właścicielka trzebińskiego biura Tęcza, istniejącego na lokalnym rynku jest już 25-lat, opowiada o tym, gdzie jeździło się na wakacje w latach 90., dlaczego Polacy kochają Chorwację i trzeba się spieszyć chcąc zobaczyć Kubę. W rozmowie z Alicją Molendą opowiada też o kierunkach modnych, drogich, i o tym, co warto na świecie zobaczyć.

Kilka znanych osób zdradza w „Przełomie" pomysły na dłuższe wycieczki: do Lanckorony, do Lwowa, na Pustynię Błędowską, na termy polskie i słowackie oraz szlakiem polskich winnic.

Dla tych, których nie ciągnie do Chorwacji, ani nad polskie morze i wolą spędzać czas na miejscu, przygotowaliśmy obszerny informator, co na majówkę proponują okoliczne ośrodki kultury. Jest też kalendarz majowych imprez rowerowych i biegowych.

Na koniec, poczytajcie, co o biesiadowaniu i piciu wina mówi biblijny Syrach. Warto znać te przestrogi, zanim usiądziemy za stołem.


Wraz z numerem, który towarzyszyć będzie Czytelnikom do 7 maja, kolportowaliśmy kolorowy, 16-stronicowy dodatek „Majówka z Unią". Jest w nim gra planszowa, kolorowanka i konkurs fotograficzny, w którym można wygrać smartfon.

Życzymy miłej lektury i dobrego wypoczynku.


Reporterzy dyżurni są do Waszej dyspozycji pod numerem
697 351 999