Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Odebrali nagrody za wyrzeczenia i medale

25.04.2018 14:45 | 2 komentarze | 3 776 odsłony | Marek Oratowski

Starosta Janusz Szczęśniak wręczył w środę nagrody trzem sportowcom, którzy osiągnęli najlepsze wyniki w ubiegłym roku. To dwie zawodniczki uprawiające karate oraz kajakarz.

2
Odebrali nagrody za wyrzeczenia i medale
Nagrodzeni sportowcy. Od lewej stoją: Tomasz Topa, Agnieszka Lipińska i Jagoda Linczowska
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Nagrody starosty w dziedzinie sportu są przyznawane od trzech lat. W tym roku ich pula wyniosła 10 tysięcy złotych. Spośród 19 wniosków komisja wybrała trzech laureatów.

Jagoda Linczowska, zawodniczka Chrzanowskiego Klubu Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki - Sekcja Libiąż, w ubiegłym roku reprezentowała Polskę na Mistrzostwach Europy w Lyonie oraz Pucharze Europy w Bukareszcie, gdzie dwa razy stawała na podium. Nagroda przypadła też jej kubowej koleżance Agnieszce Lipińskiej, która z Lyonu przywiozła brązowy medal. Docenione zostały osiągnięcia Tomasza Topy. Kajakarz MKSW Trzebinia jest m.in. złotym medalistą Międzynarodowych Długodystansowych Mistrzostw Polski.

W kategorii trenera wyróżniony został Zbigniew Zieliński z Chrzanowskiego Klubu Karate i Dalekowschodnich Sportów Walki, w którym sukcesy odnoszą obie wspomniane zawodniczki.

Nagrodzoną drużyną była ekipa unihokeistek Parafialnego Uczniowskiego Klubu Sportowego w Trzebini, w skład której wchodzą: Ewelina Turek, Magdalena Michaliszyn, Katarzyna Pabis, Maja Masztaler i Karolina Rozmus. Podopieczne Pawła Raja mają na koncie medale mistrzostw Polski oraz udział w najbardziej prestiżowych imprezach międzynarodowych.

Na sesji rady powiatu, na której starosta Janusz Szczęśniak wręczył nagrody, pojawiła się tylko trójka najlepszych sportowców.