Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Uczniowie zdają egzamin i uciekają z powiatu chrzanowskiego

19.04.2018 14:05 | 2 komentarze | 6 444 odsłon | Michał Koryczan

Kilkuset gimnazjalistów z ziemi chrzanowskiej zdaje testy końcowy. W piątek zakończą trzydniowy maraton egzaminacyjny.

2
Uczniowie zdają egzamin i uciekają z powiatu chrzanowskiego
Gimnazjaliści ze szkoły w Babicach: Michał Kaszuba, Kamil Gołąb, Dawid Momot, Kacper Jakóbik, Paweł Zaczyński i Piotr Kowalczyk
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W środę młodzi ludzie pisali test humanistyczny (historia i wiedza o społeczeństwie oraz język polski), a w czwartek matematyczno-przyrodniczy. W piątek natomiast czeka na nich egzamin z języka obcego.

- Pytania jak dotąd nie były może bardzo trudne, ale podchwytliwe. Myślę, że dobrze mi poszło - mówi Michał Kaszuba z Rozkochowa, uczeń Zespołu Szkół w Babicach, który planuje kształcić się w szkole budowlanej w Oświęcimiu.

Co ciekawe spośród gimnazjalistów z babickiej placówki wielu wybiera dalsze kształcenie w szkołach poza powiatem chrzanowskim. Dlaczego? O tym przeczytacie w kolejnym, 17. numerze „Przełomu".

W związku z tym, że przed środowym testem z języka polskiego do internetu wypłynęły informacje na jego temat, pojawiły się głosy, że egzamin może zostać unieważniony.

- To byłoby niesprawiedliwe, gdyby niewinni musieli cierpieć. Wystarczy, że już samymi doniesieniami na ten temat uczniowie byli dodatkowo zestresowani - mówi Renata Zięba, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzebini (po reformie oświatowej do tej placówki włączone zostały oddziały gimnazjalne znajdujące się w budynku przy ul. Szkolnej).

Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała informację, że nie zamierza unieważniać egzaminu gimnazjalnego z języka polskiego.