Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Bankowcy stawiają na obrót bezgotówkowy

17.04.2018 12:20 | 2 komentarze | 3 103 odsłony | Marek Oratowski

Bank Spółdzielczy w Chrzanowie nawiązuje współpracę z Fundacją Polska Bezgotówkowa. Jest to związane z pewnymi kosztami, ale i długofalowymi korzyściami.

2
Bankowcy stawiają na obrót bezgotówkowy
Prezes Halina Głogowska zapewniała, że mimo dużej konkurencji BS w Chrzanowie jest w dobrej kondycji finansowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Plan zwiększenia obotu bezgotówkowego w Polsce jest skokowy. Zakłada, że obrót elektroniczny w relacji do gotówkowego za 3-4 lata ma się kształtować jak 80 do 20 procent. Fundacja Polska Bezgotówkowa, działająca pod patronatem ministerstwa przedsiębiorczości i technologii, planuje instalację terminali umożliwiających płatność kartą w małych placówkach handlowych. Na ten cel będzie pobierać obligatoryjnie od banków 0,1 procent od każdej transakcji dokonywanej przy użyciu kart. Będzie to dla nas pewien koszt, ale w ten sposób nastąpi ograniczenie liczby transakcji gotówkowych w naszych placówkach - poinformowała na poniedziałkowym spotkaniu członków Banku Spółdzielczego w Chrzanowie prezes Halina Głogowska.

Bank obsługuje nie tylko indywidualnych klientów i firmy, ale także samorządy i wspólnoty mieszkaniowe. Tym ostatnim udziela kredytów na inwestycje. Zysk banku za ubiegły rok (po odliczeniu podatku dochodowego) wyniósł ponad 264 tysiące złotych. Z tego na wypłaty dywidend dla udziałowców ma przypaść 38 tysięcy złotych.

Na ten rok bankowcy zakładają wzrost sumy depozytów o 4 procent i udzielonych kredytów o 9 procent.