Kilkuset biegaczy wystartowało w Puszcza Run (WIDEO, ZDJĘCIA)

15.04.2018 15:15 | 3 komentarze | 11 689 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 15.04.2018 17:00

Przeszło 34 minuty zajęło pokonanie trasy najlepszemu zawodnikowi niedzielnego biegu przez Puszczę Dulowską, któremu patronował „Przełom".

3
Zawodnicy tuż po starcie

W tegorocznej, czwartej edycji Puszcza Run wzięło udział blisko 400 biegaczy. Najszybszy okazał się Daniel Dulski z Lublińca. Dziesięciokilometrową trasę pokonał w czasie 34 minut i dziewięciu sekund.

Drugie miejsce zajął Rafał Zelech z Chełmka, a trzecie Przemysław Koziarz z Jankowic, który kolejny już raz zwyciężył w klasyfikacji zawodników z powiatu chrzanowskiego. Tuż za podium uplasował się Robert Zielonka z Chrzanowa.
Najszybszą kobietą okazała się Katarzyna Golba z Mielca - trzynasta w klasyfikacji generalnej.

- To był mój debiut w Puszcza Run, choć biegam od trzech i pół roku. Bardzo się cieszę z osiągniętego wyniku. Jestem w szoku, że udało mi się osiągnąć taki wynik. Bardzo się cieszę z tego powodu. Mimo że mam już prawie 39 lat na karku, udaje mi się wygrywać z dużo młodszymi zawodnikami - mówi Rafał Zelech.

Organizowana przez Trzebińskie Centrum Kultury Puszcza Run była pierwszym z sześciu imprez zaliczanych do cyklu Biegów Ziemi Chrzanowskiej.

Kolejne zawody odbędą się 13 maja w Chrzanowie. Wówczas czeka nas Pociąg do Biegania.