Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Samochód wjechał do wody. W środku był człowiek

14.04.2018 11:28 | 0 komentarzy | 11 730 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

W rejonie łowiska w Smolicach (gmina Zator) doszło do wypadku. W sobotę rano policja dostała zgłoszenie, że do wody stoczyło się auto osobowe. Nurkowie próbowali wydostać z niego kierowcę.

0
Samochód wjechał do wody. W środku był człowiek
Akcja ratownicza. Fot. KP PSP w Chrzanowie.
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Prawdopodobnie to wędkarz, który na łowisko przyjechał w piątek wieczorem. Widział go inny mężczyzna, który także łowił ryby w okolicy. W sobotę przed godz. 9 zaalarmował policję, że auto osobowe wjechało do wody - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Ze zgłoszenia wynikało, że do zdarzenia doszło w Rozkochowie w gminie Babice. Potem okazało się, że to teren Smolic w gminie Zator (powiat oświęcimski).

Na miejsce ściągnięta została specjalistyczna grupa nurkowa. Po godz. 11 udało się wydobyć z samochodu mężczyznę. Ratownicy próbowali go reanimować. Bezskutecznie.

- Auto znajdowało się na głębokości 3-4 metrów. Ciężko było je zlokalizować z powodu dużego zamulenia. Trwa akcja związana z wydobyciem pojazdu na brzeg - mówi kpt. Piotr Bębenek z Komendy Powiatowej PSP w Chrzanowie.

Z informacji policji wynika, że wędkarz to 69-letni mężczyzna.