Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

PSZOK w Libiążu wciąż nie działa

11.04.2018 13:40 | 0 komentarzy | 2 619 odsłony | Marek Oratowski

Mimo zapowiedzi nie powstał dotąd Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych w Libiążu. Mieszkańcy robiący wiosenne porządki wciąż muszą jeździć na składowisko do Balina.

0
PSZOK w Libiążu wciąż nie działa
Punkt ma być zlokalizowany przy ulicy Gromieckiej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

PSZOK w Libiążu został zlikwidowany ponad pół roku temu. Miejscowi samorządowcy zabiegali o to, by znów działał. Z tym, że już nie przy ulicy Sikorskiego, ale Gromieckiej, na terenie oczyszczalni ścieków. Sprawa ciągnie się od października. Mimo kilku zapowiedzi dotąd nie znalazła finału. Z ostatnich informacji wynikało, że ludzie mogą zacząć przywozić odpady na początku marca. Nic z tego nie wyszło.

- Jak to jest, że ogrodzenie terenu i ustawienie kontenerów tak długo trwa? - dopytywał ostatnio radny Jan Pietruszka.

- Uruchomienie punktu zbiórki w Libiążu wymagało dłuższej procedury, niż w przypadku punktu w Trzebini, ze względu na konieczność znalezienia odpowiedniego dla tego typu działalności terenu i przystosowania go. Dzisiaj ZGOK Sp. z o.o. odebrał ze starostwa zezwolenie na utworzenie punktu, który będzie czynny lada dzień. Szczegóły dotyczące otwarcia udostępnimy mieszkańcom niezwłocznie po dokonaniu pozostałych formalności - poinformowała nas we wtorek Aneta Rybak ze Związku Międzygminnego "Gospodarka Komunalna" w Chrzanowie.