Historyczny mecz w Trzebini. MKS zremisował z KSZO (WIDEO, ZDJĘCIA)

07.04.2018 09:50 | 37 komentarzy | 12 825 odsłon | Michał Koryczan

Piłkarze trzecioligowego MKS Trzebinia zdobyli w sobotę pierwszy w historii punkt w konfrontacji z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

37
Napastnik MKS Kacper Sołtys (z prawej) zdobyłgola w meczu z KSZO

Sonda

Kto był najlepszym piłkarzem MKS Trzebinia w meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski?

III liga - grupa czwarta

MKS Trzebinia - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 1-1 (1-1)

0-1 Łukasz Jamróz (15), 1-1 Kacper Sołtys  (35)

MKS: Szymala - Stokłosa, Michalec, Kalinowski, Jagła, M. Kowalik (75. Chlebda), Górka (72. Stanek), Kłusek, Świętek (89. Sochacki), Porębski, Sołtys

KSZO: Olszewski - Czajkowski, D. Cheba, Kudryavtsev, Sarwicki (68. Łokieć), Męzyk, Kapsa (70. Grunt), Jamróz, Puton, Janik, Kamiński

Trzebinianie walczyli o przerwanie serii trzech ligowych porażek z rzędu oraz przełamanie niemocy w konfrontacji z KSZO. Pięć dotychczasowych starć z tym klubem w historii kończyło się bowiem zwycięstwami drużyny z Ostrowca Świętokrzyskiego.
Oba cele udało się osiągnąć. Trzebinianie zremisowali bowie mw sobotnie popołudnie z ekipą z województwa świętokrzyskiego.
W ekipie z Trzebini zabrakło Mateusza Majcherczyka (pauza za nadmiar żółtych kartek), Witolda Cichego (problemy zdrowotne) i Pawła Sawczuka (odsunięcie od zespołu ze względu na sprawy wychowawcze). Do wyjściowego składu wskoczyłza to kapitan Marcin Kalinowski, co jak się okazało pozytywnie wpłynęło na grę defensywną MKS.
Mecz zresztą z obu stron nie obfitował w zbyt dużą liczbą okazji bramkowych. Goście mieli co prawda więcej z gry, ale nie przekładało się to zbytnio na liczbę sytuacji strzeleckich.
Spotkanie nie ułożyło się jednak po mysli gospodarzy. W 15. minucie pierwszą okazję wykorzystali goście. Z kilku metrów gola strzelił niepilnowany przez nikogo Łukasz Jamróz i było 1-0 dla przyjezdnych.
W 35. minucie miejscowi wyrównali. Kacper Sołtys uderzył idealnie z 16 metrów, zaskakując zasłoniętego golkipera rywali. Dla pozyskanego w zimie z Pcimianki Pcim napastnika to pierwsze trafienie w trzeciej lidze.
W 70. minucie gorąco zrobiło się pod bramką KSZO. Mocny strzał Kalinowskiego z wolnego odbił bramkarz, ale wprost pod nogi Ernesta Świętka. Jego dobitka z kilku metrów była jednak niecelna. Nawet jednak, gdyby piłka wylądowała w siatce, gol byłby nieuznany. Skrzydłowy MKS był bowiem na spalonym.
W odpowiedzi groźnie uderzał z dystansu Kamil Łokieć, ale Kacper Szymala był na posterunku. W końcówce niezłą szansę miał jeszcze Świętek, ale jego strzał z ostregą kąta obronił Adrian Olszewski.
W środę, 11 kwietnia "żółto-czarnych" czeka kolejna potyczka na swoim stadionie. O godz. 16. rozpoczną mecz z Chełmianką Chełm.

- Mieliśmy bardzo ciężki tydzień i święta. Jeszcze nigdy w karierze nie przegrałem tak wysoko trzech spotkań. Myślę, że popracowaliśmy z dobrym skutkiem. Szkoda, że nie odnieślismy dzisiaj zwycięstwa, które tak bardzo by nas podbudowało. Ale jak nie możesz wygrać, to zremisuj. KSZO to dobry zespół, mający w składzie zawodników ogranych w pierwszej lidze, a nawet ekstraklasie. Walczyliśmy z nimi jak tylko mogliśmy. Wykrzesaliśmy wszystko co się dało. Podbudowuje mnie to, że zespół podniósł się po straconej bramce - mówi Jerzy Kowalik, szkoleniowiec MKS.

UKS KS Chełmek - Victoria 1918 Jaworzno 1-0

Nadwiślanin Gromiec - Garbarz Zembrzyce 0-3

Kalwarianka Kalwaria - LKS Żarki 1-2