Nie masz konta? Zarejestruj się

Ziemia chrzanowska

Były komendant na nowym tropie

06.04.2018 12:00 | 2 komentarze | 9 008 odsłon | Michał Koryczan

Mirosław Dudek przez lata tropił przestępców. Dziś, choć jest już na policyjnej emeryturze, nadal prowadzi swoje śledztwo, odkrywając tajemnice sprzed dziesiątek, a nawet setek lat.

2
Były komendant na nowym tropie
Mirosław Dudek
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wiele osób kojarzy mieszkańca Babic przede wszystkim jako policjanta. Przez lata był szefem komisariatu w Alwerni. Dziś Mirosław Dudek jest już na emeryturze i może się w pełni poświęcić swojej wielkiej pasji, czyli tropieniu tajemnic lokalnej historii.

Od około roku regularnie krąży po powiecie chrzanowskim. Ubrany w moro, z wojskowym plecakiem, poszukuje pozostałości dworskich, starych opuszczonych chałup czy obiektów militarnych z czasów drugiej wojny światowej.

- Szukając, człowiek coraz bardziej się w to wszystko zagłębia i odkrywa kolejne ciekawe tajemnice. Szczerze powiedziawszy, to nie mogę wytrzymać, jeśli gdzieś nie pojadę i nie odnajdę jakiegoś fajnego obiektu - mówi Mirosław Dudek.

O historycznej pasji Mirosława Dudka, najciekawszych odkryciach i najbardziej przerażających miejscach, do których dotarł, można przeczytać a najnowszym numerze „Przełomu", dostępnym w wersji elektronicznej (TUTAJ) i papierowej.