Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W dzień wagarowicza młodzi biegali po lesie

21.03.2018 16:30 | 1 komentarz | 3 612 odsłony | Marek Oratowski

W pierwszy dzień kalendarzowej wiosny działacze Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego zorganizowali dzieciom i młodzieży bieg na orientację. Zgromadził aż 350 uczestników. To frekwencyjny rekord.

1
W dzień wagarowicza młodzi biegali po lesie
Na podium stoją zwycięzcy w kategorii młodszych klas szkoły podstawowej
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Pierwszy dzień wiosny kusił młodych, by zamiast do szkoły iść w plener na wagary. Dlatego od kilku lat przedstawiciele PTT organizują 21 marca bieg na orientację dla członków swoich szkolnych kół i wszystkich chętnych. Z mapą w ręku w dwuosobowych zespołach szukali punktów schowanych po lesie w rejonie Pogorzyc.
- Pierwszy raz startuję w takich zawodach. Trochę jest zimno, ale podczas biegu można się było rozgrzać. Trasa nie była łatwa. Z koleżanką z zespołu znalazłem 7 z 20 punktów - powiedział na mecie uczeń szkoły w Pogorzycach Dariusz Ślebioda.
- Limit czasowy wynosił półtorej godziny. Zawodnicy przybiegali trochę zmarznięci, ale zadowoleni - zaznaczył Remigiusz Lichota, prezes chrzanowskiego oddziału PTT.
Młodzi wykazali kreatywność w wymyślaniu nazw drużyn. Dlatego na trase ruszyli na przykład "Sąsiedzi z piekła rodem", "Gwiazdeczki" i "Prestiż XD". Na najwyższym stopniu podium stanęli m.in. Kuba Ludwin i Antoni Chodlewski, zwycięzcy w najmłodszej kategori wiekowej.

Wśród wszystkich uczetników organizatorzy rozlosowali nagrody, ufundowane m.in. przez starostwo i chrzanowskie nadleśnictwo.