Nie masz konta? Zarejestruj się

Libiąż

Futbol w seniorskim wydaniu wróci do Libiąża

20.03.2018 21:02 | 2 komentarze | 5 639 odsłon | Marek Oratowski

We wtorek działacze MKS Libiąż przedstawili plan odrodzenia piłki nożnej w mieście. Szukają zawodników, którzy jesienią zagrają w barwach nowego klubu.

2
Futbol w seniorskim wydaniu wróci do Libiąża
Prezes MKS-u Tomasz Dressler (z prawej) wierzy, że jesienią drużyna seniorów w barwach tego klubu zagra w A-klasie
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Po poprzednm klubie Górniku Libiąż zostały długi. Ten klub istnieje już tylko na papierze. Nowy podmiot MKS Libiąż zaczyna praktycznie od zera. Działacze muszą kupić sprzęt sportowy, pozyskać piłkarzy i sponsorów. Trenerem zespołu będzie Jakub Korba. Przedstawiciele MKS-u liczą, że rozpoczną rozgrywki nie od najniższej B-klasy, ale A-klasy. To rozstrzygnie się prawdopodobnie w czerwcu.

- Dostaliśmy gminną dotację. Rozmawiaem też m.in. z Tauronem na temat finansowego wsparcia. Mam listę piłkarzy, których chcemy pozyskać. Chciałbym, by zespół był oparty głównie na zawodnikach z Libiąża, którzy po wykluczeniu zespołu z klasy okręgowej odeszli do innych klubów - powiedział prezes MKS Libiąż Tomasz Dressler.

Klub ma ściśle współpracować ze Szkołą Piłkarską Górnik Libiąż. Burmistrz Jacek Latko zapewnił, że znajdą się pieniądze na poprawę bazy na stadionie przy ul. Piłsudskiego. Między innymi za 70 tysięcy złotych zostanie niedługo wyremontowany klubowy budynek.