Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Myślał, że kupuje złoto. Zapłacił parę tysięcy za tombak

17.03.2018 18:15 | 3 komentarze | 11 067 odsłon | Anna Jarguz

Mieszkaniec Chrzanowa kupił od nieznajomego mężczyzny sygnet i bransoletkę w przekonaniu, że są ze złota. Dopiero, gdy przyniósł je do jubilera, okazało się, że biżuteria tylko wygląda jak złoto.

3
Myślał, że kupuje złoto. Zapłacił parę tysięcy za tombak
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

44-letni chrzanowianin dokonał transakcji na parkingu przy autostradzie A4 w Rogowie Opolskim. Spotkał tam mężczyznę, oferującego złoto. Myślał, że kupuje je po okazyjnej cenie. Za sygnet i bransoletę zapłacił 2 200 zł.

Dopiero po przyjeździe do domu pomyślał, by sprawdzić, z czego są wykonane. Jubiler stwierdził, że z tombaku. Poszkodowany w piątek o wszystkim powiadomił policję.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

W piątek na policję zgłosił się także mieszkaniec Libiąża. Twierdził, że kilka dni wcześniej skradziono mu dowód osobisty, kartę do bankomatu oraz legitymację rencisty. Następnie ktoś przywłaszczył sobie również kluczyk do jego samochodu oraz samochód. Policja szybko namierzyła sprawcę. Okazał się nim 27-letni mieszkaniec miasta.