Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

Ktoś znów zanieczyścił Luszówkę?

16.03.2018 17:00 | 4 komentarze | 4 654 odsłony | Marek Oratowski

Jeden z mieszkańców zawiadomił nas w piątek o podejrzanie mętnej wodzie w potoku Luszówka na chrzanowskim osiedlu Niepodległości.

4
Ktoś znów zanieczyścił Luszówkę?
Woda w potoku w ostatnich dniach ma wyjątkową barwę
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Woda w rzeczce ma zwykle lekko rdzawy kolor. Jak twierdzą przyrodnicy, może to być spowodowane obecnościa kwasów humusowych. Jednak zwykle dobrze było widać dno.

- Często chodzę z psem po terenie tzw. Łazienek i już drugi raz w ciągu kilku dni widziałem bardzo mętną wodę. jakby płynął jakiś żur. Podejrzewam, że ktoś coś może tam okresowo wpuszczać. Przecież w wodzie żyją ryby. Jak ta dalej pójdzie, to się wytrują - zaalarmował nas jeden z mieszkańców osiedla.

O sprawie powiadomiliśmy Urząd Miejski w Chrzanowie.

- Postaramy się skontrolować potok. W tamtym roku już raz był zanieczyszczony. Okazało się, że przez prace ziemne przy wiadukcie kolejowym w Luszowicach - powiedziała nam Patrycja Mucha z wydziału gospodarki komunalnej i ochrony środowiska.

Podczas naszej obecności faktycznie woda była mętna, a na jej powierzchni pojawiały się niewielkie bąble. Trudno jednak przesądzić, czy to częściowo efekt opadów deszczu, czy faktycznie celowego lub nieumyślnego działania ludzkiego.