Nie masz konta? Zarejestruj się

Przełom Online

Trzebinia zakończyła pucharową przygodę. Walkowera nie będzie

15.03.2018 10:15 | 7 komentarzy | 2 587 odsłony | Marek Oratowski

Działacze PPN Chrzanów utrzymali w mocy wynik meczu pucharowego między MKS Trzebinia i Sołą Oświęcim. Zespołowi Soły groził walkower.

7
Trzebinia zakończyła pucharową przygodę. Walkowera nie będzie
Gracze Trzebini ulegli rywalom z Soły 1-2 fot. Michał Koryczan
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

W finale PP na szczeblu Małopolski Zachodniej zespół z Oświęcimia pokonał trzebinian 2-1. Jednak pojawiły się wątpliwości w sprawie dwóch zawodników zespołu z Oświęcimia i tego, czy mieli prawo zagrać w pucharowym spotkaniu.

W środę w siedzibie chrzanowskiego podokręgu wyjaśnienia złożyl prezes Soły.

- Utrzymaliśmy wynik meczu. Prezes Soły przedstawił przekonujące dokumenty. Nie jest winą klubu, że system Extranet nie działał przez pewien czas w całej Polsce, więc nie mogla się pojawić informacja o tym, że ci zawodnicy są uprawnieni do gry. Nie byli to więc piłkarze grający na "lewo" - tłumaczył Andrzej Kowal, prezes wydziału gier PPN Chrzanów.

- Przyjmujemy decyzje z pokorą. Nie będziemy się od niej odwoływać - zapewnił prezes trzebińskiego klubu Jacek Augustynek.

Potwierdził jednocześnie, że rozegranie sobotniego, wyjazdowego spotkania MKS-u w mimo niekorzystnych prognoz pogody nie jest zagrożone. Zastrzegł jednak, że jest w kontakcie z działaczami Wólczanki Wólka Pełkińska, którzy na ten moment chcą grać, bo stan murawy na to pozwala.

Wydział Gier prowadzącego rozgrywki Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej postanowił, że cała kolejka odbędzie się zgodnie z przyjętym harmonogramem. "Jednocześnie istnieje możliwość przełożenia meczu, ale tylko i wyłącznie za obopólną zgodą klubów, zawartą do dnia 16 marca (piątek) do godziny 12. Jeżeli kluby nie dojdą wspólnie do porozumienia, decyzja odnośnie ewentualnego odwołania meczu będzie podejmowana przez sędziego zawodów" - czytamy w komunikacie.