Nie masz konta? Zarejestruj się

Chrzanów

W poniedziałek rozpoczyna się remont węzła Balin

11.03.2018 17:07 | 0 komentarzy | 7 830 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik

Pięć miesięcy potrwają utrudnienia w ruchu w rejonie ul. Balińskiej w Chrzanowie. Zamykane będą poszczególne łącznice węzła autostradowego, a także fragmenty drogi.

0
W poniedziałek rozpoczyna się remont węzła Balin
Remont węzła Balin potrwa pięć miesięcy
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, regulowany za pomocą sygnalizacji świetlnej.

Remont obejmie wymianę nawierzchni na wszystkich łącznicach, a także na odcinku ul. Balińskiej.

- Jako pierwsze, w poniedziałek 12 marca, wprowadzone zostaną zmiany w ruchu na łącznicy zjazdowej z autostrady A4 z Katowic na ul. Balińską, wraz z zawężeniem tej ulicy. W związku z prowadzonymi pracami łącznica będzie zamknięta do połowy kwietnia - wyjaśnia Marta Dobrzańska z biura prasowego Stalexport Autostrada Małopolska SA.

24 marca zamknięta zostanie łącznica zjazdowa z Balińskiej na A4 w kierunku Krakowa. Ponowne otwarcie planowane jest w połowie maja. Później zamykane będą kolejno łącznica zjazdowa z Balińskiej na A4 w kierunku Katowic (od połowy maja do końca czerwca) oraz łącznica zjazdowa z A4 z Krakowa na ulicę Balińską (od końca maja do połowy lipca).

Remont zakłada także zamknięcie na około miesiąc ul. Działkowej (lipiec-sierpień).

- Mając na względzie komfort podróżowania w rejonie węzła Balin, nie przewidujemy całkowitego zamknięcia ul. Balińskiej. Ruch w tym rejonie będzie się odbywał wahadłowo, a regulować go będzie sygnalizacja świetlna. W czasie zamknięcia poszczególnych łącznic węzła i ul. Działkowej ruch planujemy prowadzić drogami alternatywnymi, przez oznakowane objazdy. Prosimy kierowców o zwracanie uwagi na znaki drogowe - mówi Marta Dobrzańska.