Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Strzały w Alwerni. Najnowsze informacje

24.02.2018 20:54 | 29 komentarzy | 36 740 odsłon | Eliza Jarguz-Banasik
Ostatnia aktualizacja: 24.02.2018 22:57

Sceny niczym z sensacyjnego filmu rozegrały się w sobotę wieczorem na ulicach Alwerni. Był policyjny pościg. Potem padły strzały.

29
Strzały w Alwerni. Najnowsze informacje
Policyjny pościg za mercedesem zakończył się na ul. Prusa w Alwerni
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Funkcjonariusze gonili kierowcę mercedesa. Wcześniej dostali telefoniczną informację, że może być pod wpływem alkoholu. Zauważyli samochód na ul. Mickiewicza w Alwerni. Jedno koło nie miało opony, a jedynie samą felgę. Mimo to mężczyzna siedzący za kierownicą nie reagował na sygnały do zatrzymania. Zaczął uciekać.

- Na ul. Prusa w Alwerni spowodował kolizję z radiowozem - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzeczniczka prasowa chrzanowskiej policji.

Funkcjonariusze wysiedli z auta. Mercedes także się zatrzymał. Jeden z policjantów ruszył w stronę kierowcy. Wtedy ten potrącił go samochodem.

- Widząc, co się dzieje, drugi z funkcjonariuszy sięgnął po służbową broń. Oddał strzały ostrzegawcze, a potem w kierunku mercedesa. Chciał uniemożliwić mężczyźnie dalszą ucieczkę - tłumaczy Dąbkowska.

Kierowca został zatrzymany. Był w stanie po użyciu alkoholu. Badanie wykazało 0,3 promila. Przebywa w policyjnym areszcie. Trwa ustalanie jego personaliów. Sam zatrzymany odmówił podania swoich danych.

Potrącony policjant trafił do szpitala.