Nie masz konta? Zarejestruj się

Alwernia

Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł

10.02.2018 14:51 | 0 komentarzy | 6 407 odsłon | Anna Jarguz

50-latek z Alwerni pił alkohol, po czym usiadł za kierownicą, stracił panowanie nad pojazdem, wyjechał w wysepkę na drodze, niszcząc oznakowanie, a następnie zderzył się z innym pojazdem. I zaczął uciekać.

0
Pijany kierowca spowodował kolizję i uciekł
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

Historia rozegrała się w piątek, około godz. 16.30, na ul. Krasickiego w Alwerni.

- Otrzymaliśmy wtedy zgłoszenie od anonimowej osoby, że nietrzeźwy mężczyzna spowodował kolizję i ucieka - mówi Katarzyna Dąbkowska, rzecznik prasowy chrzanowskiej komendy policji.

Policjanci ruszyli za nim w pościg. Ustalili, że mężczyzna, kierujący audi, na ul. Krasickiego w Alwerni stracił panowanie nad pojazdem, wjechał w wysepkę na drodze, niszcząc znajdujące się tam oznakowanie, a następnie zderzył się z citroenem i uciekł. Na skutek zderzenia uszkodzony został także drugi pojazd, ford mondeo, który jechał tuż za nim. Odłamki z uszkodzonego oznakowania zarysowały mu karoserię.

Sprawcę kolizji policjanci zatrzymali na ul. Mickiewicza. 50-letni mieszkaniec miasta miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Grożą mu dwa lata więzienia.

To nie jedyny pijany kierowca na drodze. W piątek, po godz. 16.00, na ul. Paderewskiego w Libiążu policjanci zatrzymali kierującego, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie.