Nie masz konta? Zarejestruj się

Trzebinia

Czołowy piłkarz opuszcza Trzebinię

06.02.2018 22:05 | 27 komentarzy | 6 230 odsłon | Michał Koryczan
Ostatnia aktualizacja: 07.02.2018 19:55

Marek Mizia odchodzi z Miejskiego Klubu Sportowego Trzebinia. Na wiosnę zagra w barwach ligowego rywala "żółto-czarnych".

27
Czołowy piłkarz opuszcza Trzebinię
Marek Mizia
Wiesz coś więcej na ten temat? Napisz do nas

- Zawodnik od dłuższego czasu nosił się z zamiarem odejścia do Podhala Nowy Targ. Dogadaliśmy się z tym klubem, do którego Marek Mizia przejdzie na zasadzie transferu definitywnego - informuje prezes MKS Jacek Augustynek.

Na razie nie wiadomo, czy po odejściu tego piłkarza, trzebinianie będą chcieli jeszcze kogoś pozyskać, choć taki scenariusz wydaje się wielce prawdopodobny.

Mizia (25 lat) przyszedł do MKS w przerwie zimowej w sezonie 2014/2015, gdy „żółto-czarni" po raz pierwszy rywalizowali w trzeciej lidze. Po półrocznym pobycie w Trzebini (zakończonym dla MKS spadkiem) odszedł do czwartoligowej Sosnowianki Stanisław Dolny, gdzie spędził rok. Do MKS wrócił w lipcu 2016 r.

W rundzie jesiennej obecnych rozgrywek trzeciej ligi wystąpił we wszystkich siedemnastu meczach trzebinian (w tym w szesnastu w wyjściowej jedenastce). Wspólnie z Przemysławem Porębskim był najlepszym strzelcem „żółto-czarnych", zdobywając cztery gole (m.in. w spotkaniu z Podhalem).

W przeszłosci bronił również barw m.in. Garbarni Kraków, Puszczy Niepołomice, Dalinu Myślenice i Limanovii Limanowa.

***
Na wiosnę w barwach zespołu z Trzebini nie zobaczymy młodego obrońcy Jana Martyniaka. Jak informuje prezes Augustynek, 20-letni zawodnik został wypożyczony do KS Chełmek (chrzanowska klasa okręgowa). W drużynie tej grają dwaj byli futboliści MKS: skrzydłowy Szymon Kurek i bramkarz Damian Dziadzio.